Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Jolusia
Jolusia 
 
Phalaenopsis Mini Mark ładna i łatwa hybryda w uprawie lubiąca ciepłe warunki klimatyczne, w których temperatury dochodzą do 28 stopni C.

Aby roślinę zmobilizować do kwitnienia należy zmniejszyć temperaturę do 16 stopni C ,czasami to pomaga, jednak nie zawsze. Trzeba jednak pamiętać, że tak niska temperatura może być tylko przez krótki czas utrzymywana.

Podlewać należy obficie co wynika z moich doświadczeń. U mojej rośliny korzenie są zawsze zielone. W czasie upałów można roślinę spryskiwać uważając na to, aby do stożka wyrostu nie dostała się woda.

Przy nawożeniu obowiązuje zasada - mniej a częściej.

Moją roślinę mam już około 5 lat i kwitnie licznie co roku dwoma pędami.

Podłoże które używam to na dnie doniczki włókno kokosowe i reszta to średnia kora z niewielką ilością sphagnum. Stoi na południowym oknie.

Phalaenopsis Mini Mark A275b56aeabfb55emed

Phalaenopsis Mini Mark E7270bcc9c650a6bmed
Carmella
Carmella 
 
Obok equestrisa var alba to jest drugi storczyk , który na pewno do mnie zawita. Słodkie są te biało-pomarańczowe kwiatuszki.
Jolusia
Jolusia 
 
Niektórzy nawet twierdzą, że on pachnie jednak ja jeszcze niczego nie wyczułam Crying or Very sad
Jolusia
Jolusia 
 
Dziś przy kąpieli moich pupilków odkryłam u Phalaenopsis Mini Mark dwa pędziki więc się zapowiada interesująco clap
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Gratulacje clap Mój zaczyna zawiązywać pąki już powoli.
Carmella
Carmella 
 
A to mój Mareczek, a właściwie 3 Mareczki, bo w doniczce są dwie rośliny, z czego jedna wytworzyła basal keiki. Już nie mogę się doczekać piegowatych kwiatuszków.

Phalaenopsis Mini Mark 48e4ae6e322e6800
Carmella
Carmella 
 
Pączki u mojego MiniMarka

Phalaenopsis Mini Mark 3af4a25d2155c3fd

Phalaenopsis Mini Mark Dbbbf7ef49c326f4

Phalaenopsis Mini Mark 8f263b4a93509e3a
Argulina
Argulina
Piękne te WASZE MM ciągle mam ochotę na kupno tego cuda i ciągle coś mi nie wychodzi ale jak mawiają co się odwlecze to nie uciecze Smile

Carmello pięknie nazwałaś swojego MM mam sentyment do tego imienia Smile ale dużo pączusiów Smile

Storczyki Wiki Widząc Twój okaz nie sposób powiedzieć coś niesamowitego urzekającego efektownego , widać że nawóz jest naprawdę rewelacyjny
Jolusia
Jolusia 
 
Mój Phalaenopsis Mini Mark kwitnie nieustannie, ach te kropki haha

Phalaenopsis Mini Mark 9019861
Carmella
Carmella 
 
Niedługo rozkwitnie Smile

Phalaenopsis Mini Mark 851ca40a729e5c0b

Phalaenopsis Mini Mark 6ee285b9a9727603
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Bardzo się cieszę, że już tyle osób może się poszczycić kwitnieniami tego storczyka w swoich domach. Bardzo mi miło gdy widzę tyle zdjęć kwitnień oraz rozwój tematu o danej hybrydzie.

Tworzycie wszyscy wyjątkową jakość tego forum właśnie takimi wpisami.

Dziękuję.
Carmella
Carmella 
 
Phalaenopsis Mini Mark 4487c1d8e8dc89f0
Joane
Joane 
 
Ten Phalaenopsis właściwie nie robił na mnie wielkiego wrażenia. W zeszłym roku moja przyjaciółka marzyła o nim więc jej kupiłam w prezencie, i myślałam sobie co ona w nim takiego widzi. Embarassed
Potem trafiłam na forum i każdy się nim zachwyca tylko nie ja.
Tak było dopóki nie pojechałym na wystawy i nie zobaczyłam tego koszyka pełnego jego kwiatów, lub kilka sztuk na podkładce. Pomyślałam, to jest to. Kilka sztuk w jednym i oto nadarzyła się okazja kupienia 4 naraz.
Fotka w promieniach słońca.
Phalaenopsis Mini Mark Mm_w_promieniach_slonca
Joane
Joane 
 
Po tygodniu okazało się, że mają kilka wełnowców. Oczyściłam i zastosowałam środki zwalczające to paskudztwo. Po kilku dniach przesadziłam do nowego podłoża.
Przy przesadzaniu odkryłam jeden nowy pędzik, wielkości kilku milimetrów.
Drugi, który przy zakupie miał 1 cm. urósł do 3 cm. haha
Joane
Joane 
 
Tak wyglądają dzisiaj.

Phalaenopsis Mini Mark 9642666
Cattleya
Cattleya
Wspaniałe efekty Twojej troskliwości! ok
Joane
Joane 
 
Mój pierwszy kwiatek na MM. Dwa pierwsze pąki opadły. Ten się rozwinął.
Phalaenopsis Mini Mark 10240525
Carmella
Carmella 
 
Mini Mark

Phalaenopsis Mini Mark Ec01797d13ba840a

Phalaenopsis Mini Mark 31e581e8b6c57ed4

Phalaenopsis Mini Mark 015446486b71abe5

Phalaenopsis Mini Mark 37e941215834a620

Lesnerek
Lesnerek
Kiedyś zobaczyłam w internecie MM i się zakochałam. Odkupiłam jednego w zeszłym miesiącu (jak się okazało w dość kiepskim stanie - korzenie, liście... osad), otoczyłam czuła opieką i bardzo szybko zaczął wypuszczać pęd kwiatowy... liczę, że z początkiem roku pokaże mi jaki jest śliczny. Smile
Phalaenopsis Mini Mark Mm
Joane
Joane 
 
Lesnerekco to za biały nalot u podnóża liści?

Mój już rozwinął pierwszego kwiatka. Ma obecnie 4 pędy na dwuch roślinkach i na jednym rozgałęzienia.

Phalaenopsis Mini Mark Phalaenopsis_mini_mark
Lesnerek
Lesnerek
MM kupiłam na allegro z takim właśnie nalotem, wygląda na to, że był podlewany zbyt twardą wodą. Po przetarciu wodą z sokiem z cytryny znów jest piękny i zielony. Jak rozkwitnie wkleję foto.
Cattleya
Cattleya
Tak, tak tak! Już wiem co na pewno kupię na wiosnę ok
Lesnerek
Lesnerek
MM otworzył pierwszy kwiat.

Phalaenopsis Mini Mark Mm1k1

Phalaenopsis Mini Mark Mm1k2
Carmella
Carmella 
 
Mój ma znów dwa pędy i już pączki, ale nie cieszę się póki co, bo jak na razie co pączek wyrośnie to odpadnie Sad
Lesnerek
Lesnerek
kwitnienia cd.

Phalaenopsis Mini Mark P1011703

Phalaenopsis Mini Mark P1011698

Phalaenopsis Mini Mark P10116971

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje