Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

rosati
rosati
Witam, proszę o pomoc, bo już kiedyś zniszczyłam jednego mini phalka i nie chcę tego powtórzyć. 3 tyg. temu kupiłam w markecie mini storczyka. Kwiaty zrzucił po kilku dniach. Tydzień później zżółkł mu dolny liść, który ucięłam (jednocześnie usechł od wieloletniego, kwitnącego, który stał obok - po tym incydencie ma się dobrze). Gorzej z moją maludą, bo kolejny liść zaczął więdnąć. Storczyk stał na kamiennym parapecie południowym, ale lekko zacienionym poziomymi żaluzjami (słońce nie świeciło bezpośrednio na niego, ale miał ciepłe liście). Wyjęłam go z mchu, który był wszędzie powciskany i wilgotny (teściowa go namoczyła pod moją nieobecność), ucięłam 2 do połowy zgnite korzonki. Wysuszyłam korzenie i mech w piekarniku:). Co ma dalej zrobić? Wsadzić go do mchu i czekać tydzień bez podlewania czy może wsadzić do wilgotnego? Może stać na parapecie południowym, ale tym razem w kuchni na oknie przy wewnętrznym balkonie? (nie odchodzi tam bezpośrednio słońce). Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
fraczek
fraczek
Ja jestem absolutnie za tym aby phalenopsisy trzymać w hydroponice. Poczytaj na forum. Moje phalenopsisy, zarówno duże jak i minisy odkąd mieszkają w szklanych naczyniach wypełnionych keramzytem (poczytaj dokładnie o tej uprawie) rosną jak natchnione. Mają mnóstwo świeżego powietrza od wiosny do jesieni (stoją przy uchylonym oknie). Przestaw storczyka na inne okno niż południowe. Zdecydowanie za gorąco. Dostają odżywkę dla storczyków również. Szaleństwo... polecam.
Wstaw proszę zdjęcie roślinki.
rosati
rosati
Dziękuję za chęci, ale hydroponikę już testowałam przy poprzednim zmarnowanym mini, więc teraz wolę nie ryzykować. Docelowo myślałam o korze wymieszanej z mchem, ale nie wiem co teraz zastosować. Zdjęcie postaram się tu wrzucić, ale muszę o tym poczytać, bo jestem tu nowa.
rosati
rosati
Phalenopsis mini usycha - pomocy! 7f458bbd4b9eddc6m

Dodaję zdjęcie falka Sad. Na razie wsadziłam go do przesuszonego mchu i lekko zwilżyłam wodą. Proszę o pomoc, bo nie chcę go stracić Sad. Napiszcie proszę co mam kolejno robić i co może być powodem żółknącego, usychającego liścia. Stoi obecnie na wnękowym oknie południowym w kuchni obok super rosnącego Denobium nobile.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje