Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2, 3

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 3 z 3]

Vandzia
Vandzia
Cambrie faktycznie wygladaja teraz dosc kiepsko, ale uwazam ze mini szklarenka z keramzytem to bardzo dobry pomysl.Po takim zwiekszenieu wilgotnosci storczyki powinny szybko sie zregenerowac.Czy na tym pierwszym zdjeciu to Burragera Nelly Isler?

Pozdrawiam hejka
fraczek
fraczek
...nie wiem, dostałam od teściowej. Ma małe kwiaty, tak na 2 cm. Wsadziłam również cattleyę do wazonu z keramzytem. Zdaje się, że dobrze zrobiłam, bo korzenie w marnym stanie były. Zobaczymy.
Vandzia
Vandzia
W jakim stanie sa liscie tej cattleyki? Czy sa pomarszczone? Moja Cattleya(prawdopodobnie jakas potinara)ma okropnie pomarszczone liscie, ale korzenie wygladaja na zdrowe. Stoi w szklarence na keramzycie w plastykowej doniczne, podlozem jest kora. Zobaczymy co wyniknie z tego eksperymentu najwczesniej za dwa tygodnie.
fraczek
fraczek
Moglabyś zrobić zdjęcie swojej cattleyi. Konkretnie chodzi mi o zdjęcia jak ona mieszka i jej samej również.
Vandzia
Vandzia
Witaj

Przesylam zdjecia o ktore prosilas niestety tylko dwa, kilka zdjec lepszej jakosci wrzuce wieczorkiem.

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Szklar16

To ta roslinka pierwsza z prawej, wyraznie widac pomarszczony fragment liscia.Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Szklar18


Vandzia
Vandzia
Witam

Niestety trwalo to troszke dluzej ale mialam nawal pracy przed swietami. Wrzucam zdjatka cattleyek i Oncidium, ktore wczoraj umiescilam w keramzycie, korze i sphagnum.

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Catley10

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Catley11

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Cattle10

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Lisc_c10

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Lisc_c11

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Szklar19

Kolejna catleyka ? Rosnie w tych samych warunkach. Stare pseudobulwy byly piozbawione korzeni, ale wypuscila dwie nowe z mocnymi korzeniami.

url=https://servimg.com/view/16409744/203]Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Ca_oli10[/url]

url=https://servimg.com/view/16409744/204]Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Cat_ol10[/url]

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Catl_o10

Zolte Oncidium NOID wrzucone wczoraj w keramzyt.

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Onc_hy11

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Oncidi10



Largo
Largo
Witam ciepło wszystkich,
Bardzo proszę o info jakiej grubości ma być keramzyt. Na allegro są różne rozmiary,np 4-8 mm, 8-16 mm itd. Jest to keramzyt ogrodniczy,nieregularny.
Proszę o podpowiedź jaki mam zakupić i ewentualnie gdzie można kupić?
Vandzia
Vandzia
Witam

Ja wybralabym najgrubszy dostepny.Zmniejszy to ryzyko gnicia korzeni.

Fraczku

Nie wytrzymalam i swoja Potinare i druga cattleyke(nie znam dokladnie odmiany - wiem ze ma oliwkowy kwiat i biala warzke)tez wrzucilam do wazonu (chyba szklarenka byla dla niej po prostu za mala). Umiescilam w niej za to kilka mniejszych gatunkow.Zdjatka zalaczam ponizej Smile

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0110
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0111
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0113
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0114
url=https://servimg.com/view/16409744/222]Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0115[/url]

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0116

Tak wyglada przesadzona oliwkowa Cattleyka

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0117
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0118

Zdjecia szklarenki , na dnie znajduje sie keramzyt zanurzony do polowy w wodzie.Rozwazam zamontowanie wiatraczka komputerowego, zeby zapewnic ruch powietrza, czy jednak przy malym rozmiarze szklarenki (40/20/30)cm ten pomysl sie sprawdzi ?

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0120
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0121
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0122
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0124
Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0123
fraczek
fraczek
Largo,
wybierz jak najgrubszy keramzyt. Z tego najgrubszego keramzytu wybierz najgrubsze kulki. Ja tak robię. Korzenie storczyka muszą mieć przestrzenie powietrzne. One nie mogą być całe obsypane drobnymi kulkami keramzytu, bo zgniją i roślina padnie. Pamiętaj aby przed sadzeniem keramzyt wygotować.


Vandzia, moja Cattleya siedzi już kilka dni w wazonie:) Jedną rzecz, którą zauważyłam było wyprostowanie się liścia. Mam nadzieję, że ta uprawa wyjdzie jej tylko na dobre. Czytałam niedawno, że w semi-hydro można uprawiać całą masę roślin. Boję się zrobić jeszcze jednej rzeczy. Mam Dendrobium phalenopsis, który też powinnam przesadzić do wazonu z keramzytem. Tylko, że on za chwilkę rozwinie kwiaty. Czy przesadzenie go teraz spowoduje zrzucenie tych kwiatów?
Vandzia
Vandzia
Witaj

W jakim stanie jest to Dendrobium i w jakim podlozu rosnie?
fraczek
fraczek
Wyciągnęłam Dendrobium z doniczki. Niestety, ku moim staraniom (a może było ich za dużo) okazało się, że korzenie zamiast zielone są szare. Jedno Dendrobium będzie zaraz rozkwitało, drugie przestało rosnąć i jest na razie karzełek. Mam nadzieję, że mu się polepszy. Na zdjęciu poniżej moje kwiatki Very Happy
https://i.servimg.com/u/f17/17/26/60/71/p1100110.jpg
Vandzia
Vandzia
Ja bym dolozyla warstwe sphagnum wokol roslinki. Uratowalam w ten sposob zygopetalum.
fraczek
fraczek
tak, tylko trzeba je mieć Sad
Vandzia
Vandzia
Moze sprobuj je zamowic z Orchidgarden, ja tez tam zamawialam mech i zawsze bylam zadowolona.Moje Dendrobium Dancing Flora rosnie w sphagnum i ma sie niezle.
Zalaczam zdjecia. Jako specjalistka od tego typu Dendrobium, czy mozesz ocenic czy wszystko z nim ok? Puszcza keiki; kwitnac nie chce.

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0125

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0126

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0127

Uprawa wazonowa w keramzycie - Page 3 Imag0128
karunia11
karunia11
Wsypujesz najpierw keramzyt i wlewasz wodę dopiero storczyk bardzo proszę podaj kolejność,bo już mi się wszystko pokręciło.POZDRAWIAM

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 3 z 3]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje