Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

brr_unetka
brr_unetka
Witam,


storczyk Cambria po okresie zbyt obfitego podlewania został przesadzony do zwykłego podłoża (4 m-ce temu), niedawno ożywił się i zaczął wypuszczać nowe listki. Stara doniczka była nieodpowiednia i dziś znowu postanowiłam go przesadzić. Zauważyłam, że miał bardzo splątane i wysuszone korzenie. Oddzieliłam je od starego podłoża, ale zabrakło mi odwagi, żeby wszystkie odciąć. Zamiast tego wsadziłam roślinkę do keramzytu i zastanawiam się co z tego będzie. Czy przy takim poziomie wody w doniczce jak na fotografii będzie mu "dobrze"? Czy powinnam przed przesadzeniem zająć się najpierw korzeniami? Na forach znajduje się dużo informacji na temat hodowli w keramzycie, nie wiem czy dobrze je wykorzystałam. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

http://www.resizer.pl/13258.html
http://www.resizer.pl/13259.html
AGA
AGA
Nie wypowiem się na temat uprawy keramzycie...ale napiszę swój sprawdzony przepis na ratowanie różnych orchidei (Cambria, Oncidium...).
Biorę doniczkę najmniejszą jak się da (aby szybko wysychało pidłoże).
Robie dodatkowe dziurki- w ściankach doniczki (rozgrzanym śrubokrętem Wink
Sadzę roślinkę w sprawdzonym podłożu do storczyków.
Podlewam po przeschnięciu podłoża przez namaczanie na 10-15 min.
Teraz przy łsdnej pogodzie zraszałabym.
Powodzenia Wink

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje