Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Uprawa Vandy w sphagnum
on 17.06.11 4:02

Vandzia
Witam

Ciekawi mnie czy ktoś miał doświadczenie z uprawą Vandy w sphagnum? Moja pomimo, iż korzenie są zdrowe i wyrastają dwa młode listki jakoś nie była chętna do wytwarzania młodych korzeni.Dzisiaj straciłam cierpliwość i umieściłam ją w dużej, przezroczystej doniczce ze sphagnum.

Z góry dzięki za rady i podpowiedzi.

Sylwia hejka
slipper 

Rośliny uprawia się zwykle w wiszących doniczkach lub koszyczkach z listewek, wypełnionych luźnym, łatwo przesychającym podłożem. Czasem rośliny są uprawiane z niewielką tylko ilością węgla drzewnego lub dużych kawałków kory dębu korkowego, tak aby tylko utrzymać rośliny w odpowiedniej pozycji. Korzeniom należy pozwolić na dowolny wzrost i zwisanie i nie należy ich przycinać, aby nadać roślinie uporządkowany wygląd. Nawet nieznaczne przycięcie korzeni (poza konieczne minimum wynikające z ich przeschnięcia lub uszkodzeń na skutek procesów gnilnych) cofa roślinę w rozwoju o 2-3 lata. Dla zdrowia rośliny konieczny jest stały ruch powietrza wokół korzeni.

Wnioski wyciągnij sama Wink
Vandzia
Dziękuje Rolling Eyes

Czy ktoś mógłby się podzielić własnymi doświadczeniami?

Pozdrawiam hejka
drroman 

to chyba nie najlepszy pomysl.Niemam vandy ,mam Ascocenda z przeceny ,trzy miesiace byla niemienna.Potem narosly 10cm dlugie korzenie ,no i zakwitnela.Mozna zobaczac w mojej galerii

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog