Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Pleurothallis tribuloides
on 12.03.12 9:01

boziu 

Doczekałem się kwitnienia rozsadzanej zimą rośliny z tego gatunku. Szczepka mała, pochodzi z kolekcji Ogrodu Botanicznego w Krakowie. U nich roślina nie kwitła, z tego co wiem - brak warunków stricte zimnej uprawy.

U mnie na poziomej podkładce z innymi chłodolubami - Pleurothallis i Masdevallie.

Podłoże to mech torfowiec, stale mokry, nawet nie wilgotny. Zauważyłem że nawet lekkie przeschnięcie podłoża przyhamowało gwałtownie rozwój kwiatów. Aktualnie wilgotność sięga 95% i rozwinęła się pierwsza "paszcza" Wink

W dzień temperatura sięga max 17 stopni Celsjusza, w nocy potrafiła spadać zimą do 6-7. I te najniższe temperatury właśnie zaindukowały kwitnienie.

Nienawożony jeszcze, jak widać podoba mu się.

fraczek
Przepiękne. Cudne, malutkie i takie czerwoniutkie. Super Smile
fruzka
W Twoich rękach wszystko rozkwita Smile
boziu 

Dziękuj, Beatko Smile Ale to też nieprawda Razz Chociaż staram się jak mogę Wink
Efka 

Gratuluję sukcesu ok !

Piękny storczyk, niespotykany kolor i naprawdę BARDZO Idea ładne zdjęcia.

Do kompletu brakuje mi jedynie fotki przedstawiającej całość wraz z liśćmi.
Przyda się, jak będziesz pisał jakieś opracowanie study nt swoich storczykowych osiągnięć Very Happy
drroman 

to jest mój

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog