Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Pleurothallis hemirhoda
on 01.05.11 5:20

Joane 

Roślina ta pochodzi z wilgotnych lasów górskich w Kolumbii, Venezuelii, Peru i Boliwi.
Występuje w dwuch kolorach.

Wymaga wyższych temperatur za dnia, a niskich w nocy. Szczególnie ważne do zainicjowania kwitnienia.

Podobnie jak Masdevallie wymaga wysokiej wilgotności powietrza.

Bardzo wrażliwa na słońce. Idealne miejsce to strona północna.

Podłoże nie powinno wysychać.

Swoją trzymam obecnie ciągle z mokrymi nóżkami jak tylko wyschnie woda z osłonki i podłoże lekko przeschnie od razu dolewam wody. Od dwóch miesięcy tworzy non stop nowe pąki kwiatowe.

janka 

Niesamowicie oryginalny kwiat ok Widać, że storczyk bardzo chętny do kwitnienia i warunki u Ciebie ma idealne.
Czy możesz napisać w jakim podłożu go hodujesz?
Joane 

Janka na razie jest jeszcze w podłożu od hodowcy. Jest to drobna kora z dodatkami. Ale po kwitnieniu przesadzę do sphagnum zmieszanym z korą. Wtedy łatwiej będzie mi utrzymać równomierną wilgotność podłoża.
Carmella 

Rewelacyjny!
aniusia123
Bardzo ładny, wciąż mnie zachwyca baraszkowanie w tych tematach bo za każdym razem jestem pod wrażeniem storczykowych piękności:)

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog