Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Pleurothallis ascera
on 26.10.11 10:38

Joane 

Roślina ta pochodzi z Ameryki środkowej. Wymaga temperatur umiarkowanych z nocnym spadkiem temperatur. Wysokiej wilgotności powietrza i stałego ruchu świeżego powietrza.

Moją roślinę posiadam od czerwca tego roku i jestem zaskoczona jej kwitnieniem. Pierwsze dwa pąki zasuszyła ze względu na niską wilgotność powietrza i podłoża.

Uprawiana na wschodnim parapecie razem z pozostałymi Pleurotchalis.
Kwiat utrzymuje się około tygodnia.

Re: Pleurothallis ascera
on 27.10.11 6:46

boziu 

Ciekawa roślina. Co prawda jej kwitnienie mi się aż tak nie podoba ale kwiat jest ciekawy.
Jeśli możesz to powiedz, podłoże utrzymujesz cały czas wilgotne? No i jak zwiększasz wilgotność powietrza dookoła roślin? Spryskiwanie czy jakaś obudowana przestrzeń?

Gratuluję Smile

on 15.11.11 1:50

Joane 

Przemku ja swoje Pleurothallis trzymam na plastikowych paletach. Podłoże utrzymuję cały czas wilgotne, ale czasami pozwalam przeschnąć do połowy. Samo podłoże jest spryskiwane regularnie, ale co jakiś czas spryskuję też całe rośliny. Wstawiam paletę do wanny i spryskuję porządnie wodą deszczową, najczęściej z dodatkiem nawozu całe rośliny. Jednocześnie też otwieram okno na całość aby rośliny szybko obeschły, lub uruchamiam wentylatory. W pomieszczeniu, gdzie trzymam wszystkie zimnolubne rośliny mam cały czas uchylone okno jak i dwa wentylatory, które uruchamiam według potrzeb. Może nie są to najbardziej idealne warunki, ale chyba też nie najgorsze, bo kolejne roślinki szykują się do kwitnienia.
A tak wygląda ta wizualnie. Jedna paleta z Pleurothallis

Temperatura i wilgotność w samo południe, gdy największe słońce wchodzi do pomieszczenia
Górne pomiary to wewnątrz a dolne na zewnątrz.
http://x.garnek.pl/ga3022/44239fa7fb069a18384648a3/18384648.jpg

Na kolejnych lisciach pojawiają się zapowiedzi kwitnienia

on 15.11.11 5:22

aniusia123
Czy kwiatki tego gatunku wyrastają z liści, bo to tak wygląda?

on 15.11.11 9:46

boziu 

Asiu, dziękuję za fotododatek Wink Skrzętnie zbieram w pamięci fotograficznej takie relacje, kiedyś na pewno się przydadzą.
Aniu, kwiaty wyrastają z kąta liściowego Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblog.com