Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

lofina
lofina
Witam wszytskich!
Jestem poczatkująca w uprawie storczyków i w związku z tym mam pytanie. Czy podłoże do storczyków firmy GlobalGrass jest odpowiednie do ich przesadzenia, czy muszę zakupić inne? Jak ma być inne to jakie będzie najlepsze?
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Najlepsze podłoże. Nie ma takiego. Podłoże dobiera się do danego rodzaju i danego gatunku lub hybrydy. Pokaż nam do jakiej rośliny szukasz podłoża, a damy Ci odpowiedź.
Carmella
Carmella 
 
Ja nie znam tej firmy i tego podłoża. Nie wiem jakie ma składniki i niestety nie pomogę.
Szczerze mówiąc najlepiej samemu komponować podłoża w zależności od rodzaju rośliny jaką się ma.
none138
none138
Very Happy Kupiłam w sklepie korę do uprawy storczyków. Chciałabym się dowiedzieć jak często i ile wody mam wlewać do tej kory aby roślina ładnie rosła. Ma być to wazonowa hodowla storczyka.
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Jak wazonowa to tylko w keramzycie lub seramisie
KrisJa
KrisJa
Czy ktoś używał jako podłoża do storczyków kory firmy HELDROS http://allegro.pl/kora-sosny-1l-profesjonalna-do-storczyk-12-18-mm-i3883852461.html ?
Zawsze wydawało mi się, że podłoże do storczyków (z wyjątkiem sabotków) powinno mieć odczyn obojętny lub b.lekko kwaśny, natomiast sprzedawca pisze, że jego kora jest domieszkowana dolomitem. Przecież dolomit zmienia odczyn na bardziej zasadowy.
Dodatkowe wątpliwości pojawiają się po przeczytaniu informacji, że ten sprzedawca handluje również roślinami owadożernymi, które lubują się w podłożach zasadowych.
Co myślicie o tej korze dla storczyków?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje