Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Podłoże z ''dodatkiem''
on 07.04.10 2:16

kiniaczek31
kiniaczek31
Witajcie Smile

Zakupiłam dziś substral - orchidea podłoże premium .
Elegancko otworzyłam, wsypuje do doniczki, a tu pomiędzy kawałkami kory siedzi sobie coś co wygląda na małą muchę aczkolwiek większą niż owocówka. Nie wiem czy jest ich więcej, bo natychmiast wsypałam do opakowania i zamknęłam , nie wiem co robić .

Zła jestem niemiłosiernie, bo pół Warszawy przejechałam żeby kupić to podłoże .

ps. czy do gotowej mieszanki można dodać skorupki po pistacjach i jak je przygotować może ktoś wie ?
Neska
Neska 
 
Już pisaliśmy na temat podłoży- ja, po podobnych doświadczeniach-miałam ziemiórki- wysypuję podłoże na blachę do pieczenia i do gorącego piecyka. I wiem, że nic nie przeżyje.
kiniaczek31
kiniaczek31
Szukałam widać kiepsko skoro nie znalazłam Sad
W każdym razie dziękuję za odp.
Jolusia
Jolusia 
 
kiniaczek31 kupiłaś, spróbowałaś i do niczego, więc ja proponuje taką metodę jak moja, a mianowicie mieszanie substratu samemu w zależności od rodzaju storczyka.

Ja kupuję 3 różne wielkości kory, grubą, średnią i drobną plus sphagnum, włókno kokosowe, keramzyt itd. Korę można kupić w różnej wielkości workach więc to nie jest żaden problem.

Takie mieszanie substratów wymusza na nas dokładne zapoznanie się ze środowiskiem naturalnym wybranego przez nas storczyka. Jaką wilgotność potrzebuje, temperaturę i wymagania świetlne.

Po takich informacjach zawsze zastanawiam się jaka mieszanka byłaby najlepsza i taką staram się robić. Nie mam problemów z jakimiś muchami czy grzybami dlatego zachęcam do wypróbowania.

W tej chwili próbuje mieszankę warstwową tzn, kora i keramzyt na przemian jednak więcej kory niż keramzytu.
Carmella
Carmella 
 
Ja również sama mieszam podłoże. Bardzo często jest to sama kora, gruba plus drobna. Dodaję również węgiel drzewny, sphagnum, keramzyt czy skałę wulkaniczną. Dla wapnolubnych muszelki a nawet skruszone skorupki jajek.
Na najbliższej wystawie w Krakowie zamierzam kupić jeszcze do tego włókno kokosowe oraz łupiny kokosu.
kuba5463
kuba5463
"Przepis" na podłoże podany przez Carmellę jest bardzo dobry. Chipsy kokosowe trzeba przed użyciem kilkakrotnie wypłukać ponieważ mogą zawierać sól morską (suszy się je na morskich plażach). Pozdrawiam! hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | www.sosblog.com