Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

mgasz
Mam problem z Sabotkiem wyżej wymienionym. U podstawy rozet pojawia się co jakiś czas pajęczynka, w podłożu znalazły się też drobne ślimaczki oraz miałam parecznika. Jak chciałam wyjąć roślinę to ona mi cała wyszła. Korzenie wyglądają na zgniłe. Jest też 1cm korzonek. Mam pytanie jak do uratować, żeby go nie stracić, bo kupiłam go 17 kwietnia na wystawie w Sosnowcu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
slipper 

Ja odratowałem swoje Paph w następujący sposób:

-Paph lowii, wymieniłem podłoże i co jakiś czas lekko zraszałem podłoże i po kilkunastu dniach pojawiły się nowe korzonki

-Paph fairrieanum posadziłem do mchu torfowca i przez cały czas utrzymywałem mech wilgotny i po kilkunastu dniach również pokazały się korzonki.

Z tego co podają na forach w US to mech torfowiec jest najlepszym podłożem w uprawie Paphiopedilum.
Orchids Wiki 

Może ten link Ci pomoże w podjęciu decyzji jak postąpić w Twoim przypadku.
mgasz
Podłoże nadawało się do wyrzucenia. W trakcie wyrzucania pojawiło się jeszcze 5 pareczników i gąsienica. Nie dziwi mnie, że kwiaty po tygodniu u mnie przekwitnęły. Dziękuję za pomoc Very smile
mgasz
a tak wyglądają jego korzenie.
mgasz
Dziękuję za cenne wskazówki reanimacja się udała :)za niedługo trzeba przesadzić do normalnego podłoża Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog