Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Problem z Phalaenopsis
on 04.11.13 0:06

Olcia
Witam,
Mam problem z dwoma Phalenopsisami - na ich liściach pojawiły się czarne kropeczki.. U jednego oprócz nich pojawiła się również większa czarna plama, w obrębie której liść całkowicie obumarł. Storczyk pomimo tego ma bardzo zdrowe korzenie, wypuszcza nowy listek, który pozbawiony jest jakichkolwiek negatywnych zmian. Ponadto - wypuszcza pęd kwiatowy.
Z kolei drugi Phalenopsis również posiada wspomniane czarne kropeczki, w dodatku jakiś miesiąc temu jeden ze środkowych liści całkowicie zżółkł i odpadł. Storczyk jak poprzednik ma bardzo zdrowe korzenie, martwi mnie jednak dziś znaleziona następna skaza na spodzie liścia - białe "wypustki".
Wspomniane storczyki są cyklicznie podlewane, zraszane i pielęgnowane jak pozostałe (a jest ich trochę Smile) i tylko one chorują, pozostałe szykują się do kwitnienia i są okazami zdrowia.
Storczyki - by nie zarazić reszty - podlewam oddzielnie, są również odizolowane na osobnym parapecie.
Proszę o pomoc i podpowiedź jakie ewentualne środki zastosować..
Olcia

Olcia
Powyżej pierwszy storczyk,
z kolei to drugi:

Re: Problem z Phalaenopsis
on 09.11.13 12:13

Asteczka
Witam, mam bardzo podobny problem, jesli nie taki sam, usłyszałam ze to może być grzyb... byłoby miło, gdyby ktoś bardziej doświadczony potwierdził lub obalil ta diagnozę.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog