Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cattleya
Dednrobium ma mnóstwo keiki, obecnie one kwitną i wciąż wypuszczają korzenie i nowe pędy kwiatowe.

Sorawa dotyczy dziwnych plam na liściach i rośliny matecznej i keiki. Nie ma żadnych szkodników/ nalotów na liściach - inne storczyki są zdrowe, ten też rośnie pięknie...

proszę o porady.

pozdrawiam
Joane 

Cattleya mi to wygląda na podgnite korzenie.
Wyciągnij z podłoża i sprawdź je.
boziu 

Dla mnie również to zamierający system korzeniowy, a potwierdzeniem może być duża ilość keiki. Roślina się ratuje.
Cattleya
Ok, dziękuję- to moja pierwsza takiego typu sytuacja.

Czy mogę oddzielić keiki? Bo rozumiem że jest jeszcze szansa na odratowania młodych?
Joane 

Oczywiście, że możesz oddzielić keiki i posadzić osobno. Natomiast dorosłą roślinę wyjmij z podłoża, oczyść ze zgnitych korzeni i po posadzeniu do świeżego podłoża nie podlewaj tylko lekko spryskuj podłoże.
boziu 

Keiki są jak najbardziej w porządku Smile I będziesz ich miała jeszcze pewnie sporo. Tylko uważaj na korzenie, które rosną na wszystkie strony.
Cattleya
No fakt, korzenie z pewnością się połamią przy sadzeniu do doniczki....wystarczy te miejsca posmarować węglem?

Joane 

Po odcięciu keiki od rośliny możesz zasypać miejsce cięcia węglem i osuszyć. Korzenie jak namoczysz porządnie, to staną się elastyczne i nie połamią się tak szybko i będzie Ci łatwiej je wsadzić do doniczki. A nawet jak, któryś pęknie to do następnego spryskiwania zaschnie.
Cattleya
Oddzieliłam dziś 3 keiki, reszty nie mogłam, bo mają pędy kwiatowe i bałam się, że zmarnieją. Matce wycięłam nadgnite korzenie i zmieniłam podłoże.

Korzenie nawet dobrze przyjęły przeprowadzkę do doniczki, tylko parę sztuk się nadłamało.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs