Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Zapylone Cymbidium?
03.01.11 11:51

paula4u2
paula4u2


Zachciało mi się eksperymentu... Namówił mnie na niego mąż z tesciem, postanowiłam zapylić moje Cymbidium i spróbować w domowych warunkach coś wyhodować. Jak na razie jestem jeszcze trzy dni od zapylenia mojego nowego cymbałka (prezent świąteczny), ale coś mnie zdziwiło...


To możliwe, że zmienił kolor, bo przed zapyleniem był całkiem biały tak jak inne kwiaty Question

Zapylone Cymbidium? 12619249
Cymbidium
Cymbidium
Po zapyleniu zmienia się barwa okwiatu.

Więcej na ten temat w tym wątku
paula4u2
paula4u2
Torebka nasienna ma już 1,5 m-ca...

Zapylone Cymbidium? Torebka_nasienna

Zachowuje się jak bym była w ciąży Laughing dowiedziałm sie gdzie dostanę agar i 66f powoli przygotowywuje się na rozwiązanie przez "cieńcie cesarskie" Laughing, ale jeszcze sporo czasu minie zanim to nastąpi. Jak na razie uaktualnienie "ciąży".
Cymbidium
Cymbidium
Tam jeszcze nasion nie ma więc spokojnie możesz się przygotowywać.U mojego Cymbidium w jednej z torebek nasiona pojawiły sie dopiero po 10 dniach od zapylenia
paula4u2
paula4u2
w jednej z torebek nasiona pojawiły sie dopiero po 10 dniach od zapylenia

Coś mi tu nie pasuje... po 10 dniach czy miesicąch?
Cymbidium
Cymbidium
Po 10 dniach? No to coś nie tak. Po zapyleniu powiększa się szypułka kwiatu i grubieje prętosłup ale na nasiona to trzeba trochę poczekać.
Cymbidium
Cymbidium
Cymbidium napisał:Tam jeszcze nasion nie ma więc spokojnie możesz się przygotowywać.U mojego Cymbidium w jednej z torebek nasiona pojawiły sie dopiero po 10 dniach od zapylenia

tutaj mała literówka chodziło o tygodnie-czasem nie sprawdzę tego co piszę i tak dziwnie wychodzi
paula4u2
paula4u2
Już 3m-ce
Zapylone Cymbidium? Torebka_nasienna_3_m_ce
Neska
Neska 
 
Jak się miewa twój przychówek? Very Happy
paula4u2
paula4u2
Już za parę dni będę obcinać torebki, nie będę czekać aż same się otworzą. Na ebay znalazłam sprzedawcę, który może mi dostarczyć cały kit potrzebny do wysiania na agarze razem z pojemnikami plastikowymi. Zdjęcie zrobiłam przedwczoraj.

Zapylone Cymbidium? Polowa_lipca

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje