Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Dendrobium Nobile
19.09.10 6:38

AGA
AGA
Chciałam się przykleić do tematu "Dendrobium nobile" ale już zamknięty... Mam pytanie dotyczące okresu spoczynku tego storczyka. Stoi od lata na balkonie. Od początku września go nie podlewam. Temperatura w nocy spada już poniżej 10stopni. Czy to już nie za zimno? Przy jakiej temperaturze należy go zabrać do domu? Szukałam odpowiedzi, ale jakoś nie znalazłam. Embarassed

Re: Dendrobium Nobile
19.09.10 9:09

Neska
Neska 
 
Dendrobium typu nobile do zainicjowania kwitnienia potrzebuje bardzo wyraźnej różnicy temperatur, a właśnie teraz są idealne warunki. Z powodzeniem może stać na dworze mniej więcej do połowy października, starannie chronione przed deszczem. ok

Re: Dendrobium Nobile
19.09.10 19:32

AGA
AGA
Dzięki za odpowiedź. Ja mam balkon zabudowany, więc żaden deszcz na kwiatki nie pada Wink Ale mimo wszystko jestem ciekawa mniej więcej jaka temperatura nie jest dla Dendrobium nobile za niska...

Re: Dendrobium Nobile
19.09.10 19:42

Borka
Borka
U mnie nocą jest niekiedy tylko 5 st. C i roślinę zabrałam już do domu. Dendrobia wytrzymują skrajne temperatury plus 38 st. i okolice zera.

Re: Dendrobium Nobile
20.09.10 8:43

Joane
Joane 
 
AGA napisał:Szukałam odpowiedzi, ale jakoś nie znalazłam. Embarassed
Na ten temat jest sporo napisane tu: http://orchidswiki.com/Dendrobium-f6/Dendrobium-nobile-ogolne-zasady-uprawy-t125.htm
Również, jeśli dokładnie przeczytasz poszczególne wątki o Dendrobium nobile to znajdziesz wystarczająco odpowiedzi.
Nie można dać jednolitej recepty, gdyż u każdej rośliny w różnym tempie dojrzewają pseudobulwy i od tego zależy okres spoczynku.

Re: Dendrobium Nobile
26.09.10 21:16

AGA
AGA
Witajcie! Na moim Dendrobium nobile pojawiły się wypustki (na razie trudno powiedzieć czy będą to kwiaty czy keiki). Mam pytanie czy nadal mam je trzymać na balkonie i nie podlewać do połowy października? Jestem początkująca w tym temacie, dlatego pytam i pytam... Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i miłą atmosferę na tym forum Smile

Re: Dendrobium Nobile
27.09.10 6:53

Neska
Neska 
 
AGA, moje dendrobia wypuszczają keiki calusieńki rok, ale czegoś trzeba się trzymać, więc w tym roku zaparłam się, olewam keiki Razz i suszę.
Jeśli wyrostki zadarte do góry- to kwiaty, jeśli do dołu - to keiki Very Happy

Re: Dendrobium Nobile
30.09.10 4:23

AGA
AGA
Wyrostki zadarte do góry... Jak wszystkie okażą się kwiatami to będzie niezły widok Wink A jak keiki... to trzeba będzie szukać chętnych... Wink

Re: Dendrobium Nobile
30.09.10 7:57

Neska
Neska 
 
A może pokręciłam i odwrotnie?! wesołek wesołek wesołek Co tam, ważne,że roślinka się rozwija!

Re: Dendrobium Nobile
01.10.10 2:18

AGA
AGA
To może pare zdjęć:

Nobile - Dendrobium Nobile 11404660

Nobile - Dendrobium Nobile 11404663

Nobile - Dendrobium Nobile 11404664

Nobile - Dendrobium Nobile 11404665

Przy okazji proszę o poradę. Czy z moim Dendrobium wszystko w porządku? Czy wygląda tak jak powinno w okresie spoczynku (albo nazwijmy to zachęcaniem do kwitnienia)? Już są spore i sporo wyrostków (które jeszcze nie wiadomo czym będą, ale fakt jest że coś tam wyłazi). Noi pytanie co dalej robić? Kiedy zacząć podlewać? Kiedy zabrać do domu? ..


I jeszcze zdjęcie dzieciaczka, którego udało mi się wychodować z kawałka starej pseudobulwy:

Nobile - Dendrobium Nobile 11404666

Re: Dendrobium Nobile
01.10.10 5:36

Borka
Borka
jakie słodkie maleństwo Smile moje dwa takie jeszcze przy mamusi były a tu proszę jaki odważny i już sam rośnie Very Happy

Re: Dendrobium Nobile
03.10.10 1:18

AGA
AGA
Maluch rośnie nie tak całkiem sam... Wink On wyrósł z kawałka starej pseudobulwy i dalej na niej siedzi Wink Całkiem ładnie się rozwija.

A może ktoś doświadczony wypowie się jednak co do tej większej roślinki. Czy wygląda tak jak powinna? Kiedy zacząć ją podlewać i jak często jeśli te wypustki okażą się pączkami? (bo czytałam, że Dendrobium fundujemy suszenie do połowy października, a potem podlewamy raz w miesiącu aż do grudnia.. Ale to się tyczy też kwitnącego Dendrobium?)
Wszystko wydaje się proste jak się czyta, ale jak samemu zaczyna się te wskazówki stosować to czasem powstają dodatkowe pytania Embarassed więc wybaczcie Embarassed

hejka

Re: Dendrobium Nobile
04.10.10 10:35

Joane
Joane 
 
Agnieszko, Twoje dorosłe Dendrobium wygląda zdrowo i ma zaczątki pąków. Gratuluję. clap clap
Co do pytania jak dalej postępować masz odpowiedź tutaj. http://orchidswiki.com/Dendrobium-f6/Dendrobium-nobile-ogolne-zasady-uprawy-t125.htm
Punkt 6 jednoznacznie odpowiada.

Powodzenia w dalszej uprawie.

Re: Dendrobium Nobile
04.10.10 18:25

AGA
AGA
Ależ mi głupio Embarassed Czytałam to chyba z pięć razy... a dopiero teraz jak mi jeszcze raz przysłałaś link załapałam. Embarassed Dziękuję i przepraszam Embarassed

Re: Dendrobium Nobile
28.10.10 2:52

AGA
AGA
Wypustki na Dendrobium okazały się kwiatami... Tzn. może jeszcze nie dosłownie kwiatami, bo jeszcze nie są rozwinięte, ale to pąki a nie keiki Wink Chyba się uda. Choć to moje pierwsze Dendrobium, ale od razu się udało doczekać pąków, a nie keiki. A wszystko dzięki dostosowaniu się do wskazówek z tego forum hejka

Re: Dendrobium Nobile
02.11.10 0:31

Carmella
Carmella 
 
Bardzo się cieszę, że to wszystko będą kwiaty. Bo w końcu na to właśnie się czeka najbardziej.

Re: Dendrobium Nobile
02.11.10 12:08

moni
moni
Nie wiem dlaczego, ale najbardziej "lubię" obserwować pędy właśnie na Dendrobium jak przeistaczają się w kwiaty...
To po prostu urocze Smile

Re: Dendrobium Nobile
04.11.10 9:36

AGA
AGA
foto...

Nobile - Dendrobium Nobile 11776175

Nobile - Dendrobium Nobile 11776171

Nobile - Dendrobium Nobile 11776167

Nobile - Dendrobium Nobile 11776163

Czekamy na kwiaty Wink

Re: Dendrobium Nobile
04.11.10 20:42

yuko
yuko
Jakie piękne te pączki! Wow! Smile
Ja jeszcze nie posiadam takiego cuda, więc pilnie obserwuję zdjęcia. Chętnie bym takie maleństwo przygarnęła, żeby również za jakiś czas mieć niespodziankę - czy to keiki czy kwiaty? Smile

Re: Dendrobium Nobile
05.11.10 8:04

AGA
AGA
No jak są pąki, to będą i kwiaty Smile Keiki wyglądają jak mini roślinki... ;)A to są pąki Wink

Re: Dendrobium Nobile
05.11.10 21:22

Carmella
Carmella 
 
Uwielbiam ten widok. Niestety straciłam moje nobile, teraz rozglądam się na nowym, bo była to u mnie bardzo wdzięczna roślina i przez nieuwagę moją umarła (stała na balkonie kiedy mocno lało i niestety temperatury były już niskie i jaki był koniec można się domyślać)

Re: Dendrobium Nobile
06.11.10 5:16

justus27
justus27
Piękne pączusie na Dendrobium nobile.Very Happy Ja, dopiero w tym roku rozpoczęłam ich hodowlę. Na swoje kwiaty, to jeszcze długo poczekam Smile

Re: Dendrobium Nobile
06.11.10 5:29

Cattleya
Cattleya
Moje nobile/Yamamoto kwitnie zawsze w grudniu , więc jeszcze jest nadzieja. Zaś na Stardust 'Chiomi' mnóstwo keiki Very smile

Re: Dendrobium Nobile
16.11.10 7:39

AGA
AGA
Jest już pierwszy kwiatek ok
Ponieważ kupiłam to Dendrobium przekwitnięte bardzo czekałam żeby zobaczyć jakie będzie... No i jest takie:

Nobile - Dendrobium Nobile Dendrobium

Re: Dendrobium Nobile
16.11.10 10:27

Neska
Neska 
 
Jest piękne, poproszę o więcej zdjęć w różnych ujęciach Very Happy .

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje