Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Dendrobium Nobile
on 20.06.10 9:26

Borka
Zastanawiam się czy wystawiać moje Dendrobium na dwór? W doniczce są dwie stare pseudobulwy, dwa duże przyrosty i keiki na starych pseudobulwach (dwa ok 6 cm i 4 takie maciupeńkie z 0,5 cm). Czy tym maluchom nie będzie za zimno? I jaka jest najniższa temperatura, w której może przebywać roślina?

Re: Dendrobium Nobile
on 20.06.10 9:32

Orchids Wiki 

Jeśli temperatura nie spada poniżej 10st. C to może spokojnie stać przez dzień i noc na balkonie w półcieniu i nie narażone na opady deszczowe oraz możliwy atak szkodników.

on 20.06.10 10:06

Borka
A co z keki? Nie będzie im przeszkadzać taki nocny chłodek heh

on 20.06.10 10:09

Orchids Wiki 

Nie. W końcu musisz przyzwyczaić storczyka do prawidłowych faz wzrostu. Nie ma co odkładać tego na potem.

on 20.06.10 21:20

Carmella 

Spokojnie wystawiaj na dwór !

on 21.06.10 7:54

Joane 

Nie masz co się obawiać. Ja swoje już od dawna miałam na balkonie, mimo że miały młode przyrosty. W naturze też rosną cały czas w zmiennych warunkach. Ważne jest w chłodniejszych dniach trzymać je bardziej sucho. Moje właśnie wypuściło znowu pąki.

on 21.06.10 9:58

Borka
Dziękuje za odpowiedzi Smile
Wolę się zapytać, bo to taka troska o roślinę.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs