Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

plavusa
Czy da się uratować storczyka, który ma ładne korzenie, ale całkiem uschły liście?

Carmella 

Wygląda na to, że storczyk miał zalany stożek wzrostu (lub nastąpiła inna przyczyna jego uszkodzenia). Z tego stożka już nie wyrosną nowe liście, ale być może roślina puści basal keiki.

Korzenie tak de facto wcale rewelacyjnie nie wyglądają. Z góry wyglądają jak zasolone (były podlewane twardą wodą?).
plavusa
Ja się nim nie zajmowałam, znalazłam go w biurze i pewnie był podlewany wodą z kranu. Może poucinam uszkodzone korzenie i wsadzę go w nowe podłoże?
Cymbidium
Jeżeli storczykowi utniesz korzenie to co Ci po nim?
ja takiego podlewałem dalej aż wytworzył kilka basal keiki i jak te podrosły i wytworzyły swoje korzenie to dopiero je podzieliłem

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs