Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
Vandzia
Witam

Mam problem z jedną z moich Cattleya. Kupiłam ją w kwietniu zeszłego roku. Jej liscie zaczęły się zawijać do środka. Niestety, nie mam w tej chwili możliwosci wklejenia aktualnego zdjęcia. Wklejam zdjęcie sprzed paru miesięcy. Dodam, iż nic sie nie zmieniło z wyjatkiem zawijania lisci na pseudobulawch, które juz kwitły i to niestety, nie u mnie. Zastanawiam sie, jaka mogła byc tego przyczyna. Roślina wisi na stelażu ok 20cm od szyby.Temperatura ok 20 stopni C w dzień i 15-16 w nocy. Kąpałam ją co 14 dni. Raz w miesiącu nawoziłam Florowitem - połową dawki.avatar
boziu 
 
Skontroluj stan bryły korzeniowej. Jeśli nie była przesadzana po kupnie to zakładam, że miała większość korzeni przegnitą.
avatar
Vandzia
Korzonki i podłoże (średniej grubości kora) sa ok, szkodników też nie zaobserwowałam, może po prostu powinnam ją przesadzić do większej doniczki? study
avatar
Efka 
 
Może w takim razie wymaga trochę częstszego podlewania? Ponoć hybrydy katlei różnią się pod tym względem i to, co wystarcza innym, nie musi pasować tej konkretnej? Czy pseudobulwy z tymi pozwijanymi liśćmi są bardzo pomarszczone?
Jeśli nie, to może potrzebuje większej wilgotności powietrza, albo po prostu ma takie skłonności w genach.
Mam od jakiegoś czasu storczyka Iwanagara Apple Blossom i ona też nie ma płaskich liści, tylko powyginane. Oglądałam zdjęcia w sieci i nie tylko moja tak wygląda. Jedyne, co może jej nie pasować, to parapetowa wilgotność powietrza, względnie ona po prostu tak ma.
avatar
Neska 
 
Wielkość doniczki jest w tym wypadku bez znaczenia, nie piszesz natomiast nic na temat ogólnej wilgotności i nasłonecznienia. A może zwijają się po prostu stare liście na dawno dojrzałych pseudobulwach? To normalny stan rzeczy. Obserwuj młode przyrosty.
avatar
Vandzia
Postawiłam storczyka w widnym miejscu obok nawilżacza powietrza. Zauważyłam również, że liście zaczęły się lekko marszczyć, chyba faktycznie to problem z wilgotnością.


Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog