Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Oncidium Sweet Sugar
01.12.09 1:52

Jolusia
Jolusia 
 
Storczyka posiadam w swojej kolekcji 4 lata i mogę z całą pewnością stwierdzić, że to jeden z łatwiejszych w uprawie roślin. Każdego roku zostaje przeze mnie dzielony na 4 nowe rośliny ponieważ rośnie w bardzo szybkim tempie i nie mieści się w doniczce.
Co do uprawy to należy dwóch rzeczy przestrzegać, a mianowicie różnicę temperatur między dniem a nocą i letnie wakacje na balkonie. Podczas lata należy dość obficie podlewać jednak zima zdecydowanie mniej. Storczyk stoi na wschodnim oknie gdzie temperatury dochodzą do 20 stopni C. Podlewany jest po lekkim przeschnięciu podłoża. Kwiaty utrzymują się długo przy niskich temperaturach i tylko szkoda, że nie pachną.

Oncidium Sweet Sugar 7c3f5810d96ef2b3med

Oncidium Sweet Sugar B8d95c4beb78166cmed
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Dokładnie tak jak mówisz Jolusiu. Storczyk łatwy w uprawie, gdy tylko dopilnujemy bardzo prostych wytycznych uprawy tej hybrydy.

Ciekawostką jest to, że hybryda ta to nie krzyżówka dwóch Oncidiów lecz Cyrtocidium Aloha Iwanaga z Oncidium varicosum, a pomimo tego posiada nazwę rodzajową Oncidium.
Argulina
Argulina
Ja z moim Oncidium nie mam łatwo. Po podzieleniu stare pseudobulwy zamierają. Obydwa osobniki mają nową pseudobulwy, ale bardzo wolno rosną Sad
Jolusia
Jolusia 
 
Argulina opisz proszę jak uprawiasz swoje Oncidium to ci coś podpowiemy Very Happy
Beatrice
Beatrice
Jolu czy moje Oncidium to jest takie samo:Oncidium Sweet Sugar 6a25b23ba1d58d65med
Jolusia
Jolusia 
 
Beatrice wygląda mi na takie samo jak moje. Gratuluje kwitnienia ok
Beatrice
Beatrice
Ono kwitło u mnie latem, podzieliłam je potem na dwie rośliny, jedna ma ładniutki przyrost może niedługo zakwitnie
kiniaczek31
kiniaczek31
Wygląda na to , iż ja również jestem szczęśliwą posiadaczką takiego samego storczyka !
W tej chwili nie kwitnie , aczkolwiek trochę mnie martwi . A jak twój się zachowuje ? Czy one w czasie zimy nie wypuszczają liści? Jak to jest z twoim ja mam swojego od lipca.
Jolusia
Jolusia 
 
Oncidium nie wypuszcza liści tylko pseudobulwy. Intensywnym okresem wzrostu jest wiosna i lato, wtedy kiedy pseudobulwy wyrastają i dojrzewają po to, aby w późniejszym czasie móc zakwitnąć. Nie ulega jednak wątpliwości, że i zimą jakaś pseudobulwa się pokaże, ale ona nie jest tak dorodna jak te wcześniejsze i nie rośnie tak szybko jak latem. Zimą można powiedzieć że Oncidium odpoczywa, jednak to nie jest zasada, która zawsze obowiązuje.
martuchna1
martuchna1
Mój Sweet Sugar pachnie późnym popołudniem cytrynowo ale niezbyt nachalnie Laughing
aniusia123
aniusia123
Moje na chwilę obecną wypuściło pseudobulwę i z niej pęd kwitowy, już nie mogę się doczekać tych pięknych motylków.

Oncidium Sweet Sugar P1130317
aniusia123
aniusia123
Rośnie jak na drożdżach, mam nadzieję, że już niedługo .Oncidium Sweet Sugar P1130515
aniusia123
aniusia123
A teraz moja roślinka wygląda takOncidium Sweet Sugar Zdjaci10Oncidium Sweet Sugar Zdjaci11

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje