Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Oncidium Sweet Sugar
on 01.12.09 1:52

Jolusia 

Storczyka posiadam w swojej kolekcji 4 lata i mogę z całą pewnością stwierdzić, że to jeden z łatwiejszych w uprawie roślin. Każdego roku zostaje przeze mnie dzielony na 4 nowe rośliny ponieważ rośnie w bardzo szybkim tempie i nie mieści się w doniczce.
Co do uprawy to należy dwóch rzeczy przestrzegać, a mianowicie różnicę temperatur między dniem a nocą i letnie wakacje na balkonie. Podczas lata należy dość obficie podlewać jednak zima zdecydowanie mniej. Storczyk stoi na wschodnim oknie gdzie temperatury dochodzą do 20 stopni C. Podlewany jest po lekkim przeschnięciu podłoża. Kwiaty utrzymują się długo przy niskich temperaturach i tylko szkoda, że nie pachną.

Re: Oncidium Sweet Sugar
on 01.12.09 2:01

Orchids Wiki 

Dokładnie tak jak mówisz Jolusiu. Storczyk łatwy w uprawie, gdy tylko dopilnujemy bardzo prostych wytycznych uprawy tej hybrydy.

Ciekawostką jest to, że hybryda ta to nie krzyżówka dwóch Oncidiów lecz Cyrtocidium Aloha Iwanaga z Oncidium varicosum, a pomimo tego posiada nazwę rodzajową Oncidium.

on 08.12.09 7:57

Argulina
Ja z moim Oncidium nie mam łatwo. Po podzieleniu stare pseudobulwy zamierają. Obydwa osobniki mają nową pseudobulwy, ale bardzo wolno rosną Sad

on 14.12.09 3:37

Jolusia 

Argulina opisz proszę jak uprawiasz swoje Oncidium to ci coś podpowiemy Very Happy

on 14.12.09 4:22

Beatrice
Jolu czy moje Oncidium to jest takie samo:

on 14.12.09 4:25

Jolusia 

Beatrice wygląda mi na takie samo jak moje. Gratuluje kwitnienia ok

on 14.12.09 4:32

Beatrice
Ono kwitło u mnie latem, podzieliłam je potem na dwie rośliny, jedna ma ładniutki przyrost może niedługo zakwitnie

on 16.12.09 22:22

kiniaczek31
Wygląda na to , iż ja również jestem szczęśliwą posiadaczką takiego samego storczyka !
W tej chwili nie kwitnie , aczkolwiek trochę mnie martwi . A jak twój się zachowuje ? Czy one w czasie zimy nie wypuszczają liści? Jak to jest z twoim ja mam swojego od lipca.

on 16.12.09 23:38

Jolusia 

Oncidium nie wypuszcza liści tylko pseudobulwy. Intensywnym okresem wzrostu jest wiosna i lato, wtedy kiedy pseudobulwy wyrastają i dojrzewają po to, aby w późniejszym czasie móc zakwitnąć. Nie ulega jednak wątpliwości, że i zimą jakaś pseudobulwa się pokaże, ale ona nie jest tak dorodna jak te wcześniejsze i nie rośnie tak szybko jak latem. Zimą można powiedzieć że Oncidium odpoczywa, jednak to nie jest zasada, która zawsze obowiązuje.

on 21.07.11 3:40

martuchna1
Mój Sweet Sugar pachnie późnym popołudniem cytrynowo ale niezbyt nachalnie Laughing

on 14.09.11 3:09

aniusia123
Moje na chwilę obecną wypuściło pseudobulwę i z niej pęd kwitowy, już nie mogę się doczekać tych pięknych motylków.

on 28.09.11 0:49

aniusia123
Rośnie jak na drożdżach, mam nadzieję, że już niedługo .

on 16.10.11 5:03

aniusia123
A teraz moja roślinka wygląda tak

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com