Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

janka
janka 
 
Masdevallia "Sugar Baby" to ciekawa krzyżówka m. veitchiana x floribunda. Temperatury uprawy 12 noc/ 23 dzień. Lubi wysoką wilgotność oraz miejsca dobrze doświetlone.
Moją masdevallię posiadam od listopada 2010. Stoi na oknie północno - wschodnim, jako podłoże zastosowałam sphagnum i glinianą doniczkę. Dość często ją podlewam a także spryskuję. Do marca pięknie przyrastała aby w końcu wypuścić kilka pędów. Obecnie prawie wszystkie pąki rozwinęła choć kolejne pędy już się pojawiają na przyrostach. Należy do masdevalli chętnie i obficie kwitnących.
Masdevallia "Sugar Baby" Dsc09779r

Masdevallia "Sugar Baby" Dsc09882z

Masdevallia "Sugar Baby" Dsc09881b

Masdevallia "Sugar Baby" Dsc09884n
Carmella
Carmella 
 
Niestety ja walczę o moją Sugar Baby. Straciła wszystkie korzonki, a na dodatek nowy przyrost zalałam Sad Teraz siedzi w szklanym naczyniu spryskana. Chociaż listki już odpadają jeden po drugim to ciągle mam nadzieję, że odbije jednak.
Żal mi jej - to moja pierwsza M, dostałam ją od Joane.
boziu
boziu 
 
Kupiona w czerwcu w Obi. Jej siostry pojechały do Łańcuta Wink Kwitła na kilku kwiatach jakiś czas po przywiezieniu. Potem zrobiła sobie przerwę i teraz czekam na otwarcie się kilkudziesięciu pąków Smile A nowych wciąż przybywa - jest to wynik wystawienia na balkon chyba.. Ale cieszę się Smile
Walczę tylko z mszycami od bardzo dawna :/ Uwielbiają one młodziutkie przyrosty i pąki kwiatowe tej Masdevallia ._.

Zauważyłem też bardzo ciekawą rzecz - na jednym ze starych pędów kwiatowych wygląda jakby rozwijał się uśpiony pączek scratch Myślałem, że u tej krzyżówki się to nie zdarza. Wiem, że nie jest to u Masdevallia takie popularne zjawisko. (np. M. tovarensis)

Masdevallia "Sugar Baby" Img3388f

Masdevallia "Sugar Baby" Img3389j

Masdevallia "Sugar Baby" Img3390jj

Masdevallia "Sugar Baby" Img3392c

Masdevallia "Sugar Baby" Img3395i

Niebawem kolejne zdjęcia.
KattiYo
KattiYo
No widzisz..nie zdarza się, a u Ciebie proszę - pewnie nawet niedługo kij od szczotki zakwitnie ;-)

A na mszyce może biedronki naślij ;-)
Joane
Joane 
 
Przemku Sugar Baby czasami tak ma. Nie jest to regułą, ale czasami się pojawiają dwa kwiatki jednocześnie na jednym pędzie, a czasami tak jak u Ciebie.
Gratuluję kwitnienia.
Joane
Joane 
 
Powoli rozkwita moja. Mam ją od sierpnia 2010 roku. Zimę spędziła na północnym parapecie w temperaturze umiarkowanej. Od kwietnia tego roku powędrowała na balkon w cieniste miejsce razem z moimi pozostałymi Masdevalliami. Na początku października przeniosłam do chłodnego pomieszczenia od strony wschodniej. Jest to trzecie jej kwitnienie od zakupu.
Masdevallia "Sugar Baby" 18062012

Masdevallia "Sugar Baby" Masdevallia_sugar_baby
boziu
boziu 
 
Uh, moja nie jest w połowie tak ładna jak Twoja, Joasiu Razz
Gratuluję Smile
Gogi
Gogi
Moja została kupiona w Obi w czercu 2011 z jednym kwiatuszkiem i jednym pączkiem. Po lecie na balkonie na początku września zakwitła tak
Masdevallia "Sugar Baby" DSCF0139

Carmella
Carmella 
 
Chrystusie pokłon

Może to dobrze, że u mnie ostatnio takie wariactwo, że nie mam czasu siedzieć na forach. Im mniej widzę takich obrazków tym zdrowsza jestem. U mnie straszna posucha Sad
aniusia123
aniusia123
No to piękny okaz, kupiony z jednym kwiatkiem a teraz całe ich mnóstwo Wink Nie wiem czy zazdrościć, czy po prostu wziąść się w garść i samemu szukać takich okazów i stworzyć warunki, aby tak cudownie kwitły Smile
Gratulacje Smile
gejzerka
gejzerka
Kupiona w zeszłym roku od koleżanki z Forum. Początkowo kwitła pojedynczymi kwiatami, a tak wygląda obecnie Very Happy

Masdevallia "Sugar Baby" Fe3bb41d74e26030
fruzka
fruzka
Piękne to Wasze Masdevallie! Szkoda, że ja nie mogę u nas w Poznaniu nigdzie na nie trafić Sad Sad Sad
gejzerka
gejzerka
Zaglądaj do OBI, do sklepów internetowych ze storczykami, na allegro, czasem ktoś ze storczykomaniaków ma nadwyżki na zbyciu.
Ktoś kiedyś powiedział, że jak się bardzo pragnie, to marzenia się spełniają. I tego Ci życzę Smile
fruzka
fruzka
Zaglądam i przeglądam Smile Marzyłam o Vandzie i w końcu się jej doczekałam Smile Marzę o Masdevalli i wcześniej czy później mam nadzieję, że jej również się doczekam Smile Trzymaj za mnie kciuki Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje