Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
kasia090
Witam,

bardzo proszę o pomoc w obsłudze mojego pierwszego storczyka. Jak widać na zdjęciach żółkną pędy, kwiaty wcześniej na tych pędach usychały. Czy jest to spowodowane przelewaniem (korzenie widoczne za zdjęciu podlewane 4 dni temu) Bardzo proszę o wsparcie bardziej doświadczonych:)avatar
Efka 
 
Witam.
Szczerze mówiąc, dość dziwnie to wygląda. Zwykle najpierw więdną kwiaty, dopiero później żółkną i zasychają pędy.
Czy nawoziła już Pani storczyka, a jeśli tak, to w jaki sposób?
avatar
slipper 
 
Korzenie w doniczce wydają mi się OK. Wyglądają na zielone i jędrne. Nawet bym powiedział, że roślina wymagała by przesadzenia. Podlewanie co 4 dni to według mnie zdecydowanie za często, ja podlewam raz na tydzień.

Co się tyczy samych pędów to ja bym je obciął jak najniżej i czekał.
avatar
kasia090
Z tym żóltym pędem to jest tak, że od niego odchodzą jeszcze zielone pędy i na nich są kwiaty. Podlewam co 7 dni i właśnie martwiłam się czy nie za często ( czy przed podlaniem powinny korzenie zmienić kolor?).
avatar
Efka 
 
Jak widać, że większość korzeni zmienia kolor=wysycha, to podlać. Gdy jest chłodno i pochmurno, można zaczekać, aż korzenie całkiem wyschną.
Takie gwałtowne przekwitanie nie musi oznaczać nic złego, storczyki często tak reagują na zmianę warunków (np. sklep-dom).
Może Pani teraz przesadzić go do 2cm większej doniczki, bo ma dużo korzeni. Te całkiem wyschnięte u góry można poobcinać.
Proszę poczytać jak najwięcej o uprawie Phalaenopsis, to rozwieje wiele wątpliwości.
Podłoże do przesadzania powinno być złożone z dość dużych kawałków kory, można takie dostać np. w internetowych sklepach storczykowych (podłoże gruboziarniste lub gruba kora), albo Liroy Merlin (przezroczysty woreczek). Proszę nie kupować podłoża, które jest miałkie i ma dużo torfu, bo się nie nadaje do hybryd Phalaenopsis.
Pozdrawiam, Efka
avatar
kasia090
Bardzo dziękuje!

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com