Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cymbidium korzenie
28.04.12 23:50

kczarnocki
kczarnocki
Witam!
Moje Cymbidium prawie całkowicie straciło korzenie Crying or Very sad .
Bryła korzeniowa w większości zgniła Crying or Very sad .
Zgniłe korzenie zostały usunięte. Rozłożone podłoże także.
Posadziłem roślinę w podłożu odpowiednim dla Cymbidium, które zakupiłem w orchidsklepiku. Jednak od długiego czasu roślina nie wypuszcza nowych korzeni. Ma nowe przyrosty, które się ładnie rozwijają. Jest zraszana 2 razy dziennie i raz w tygodniu nawożona dolistnie nawozem grow mix.
Co zrobić, żeby wypuściła korzenie?
Wsadzić w mech torfowiec, a może keramzyt? scratch
Neska
Neska 
 
Nigdy nie nawozimy roślin chorych i słabych.
kczarnocki
kczarnocki
ale roślina nie jest chora ani słaba! ma 5 nowych przyrostów które rosną jak na drożdzach! Liście są grube, sztywne i jasne. Korzenie też są ładne tylko po prostu jest ich mało Sad
Efka
Efka 
 
Gnicie jest chorobą, czyli storczyk był chory, a utrata prawie wszystkich korzeni to JEST osłabienie storczyka. Często - ogromne. Nawet jeśli teraz nic nie gnije, należy go traktować jak rekonwalescenta, czyli ostrożnie. Jeśli po utracie korzeni był nawożony i mu to nie zaszkodziło, nawoziłabym go nadal - być może korzenie, które mu zostały są na tyle sprawne, że przyswaja składniki z nawozów.
Jednak jeśli np.storczyk z powodu utraty części korzeni przestałby rosnąć, to nawożąc niepotrzebnie można mu spalić resztę korzeni i dobić delikwenta, dlatego trzeba uważać.
Cymbidium prawdopodobnie wypuści nowe korzenie dopiero z tych nowych przyrostów. Wystarczy czekać i cieszyć się, że jest żywotne i tak dobrze sobie radzi po tym uszczerbku Cool . Nie zawsze jest tak różowo.
maria1
maria1
Witam.
Od kilku lat uprawiam storczyki( mam ich 11).W tym roku jednak zaczęło się dziać z nimi coś dziwnego.Otóż przestały wypuszczać korzenie ,zostają tylko liście ,po jakimś czasie liście są jakby zwiędnięte.Co robić, straciłam już 3 kwiaty? Zaznaczam, że pięknie i długo zawsze kwitły a teraz ...płakac mi się chce.POMOCY Sad Sad Sad Sad
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Zdjęcia powiedzą nam więcej. Bez nich nic nie powiemy konkretnego.
maria1
maria1
hejka W moich nie zgniły korzenie, po prostu wyschły, jak i również boczne przyrosty. Przestały wypuszczać nowe.
Karola9292
Karola9292
POMOCY...
Kupiłam Cymbidium ostatnio i nie mam pojęcia jak mam go pielęgnowaćSadSadSadSadSad wiem ze to głupie ale był taki piekny... niewiem jak mam go podlewać czy tak jak inne storczyki ze do wody wszadzić doniczke i po dziesięciu minutach wyciągam z wody nie mam zielonego pojecia:(Sad teraz kwiaty mi opadły ( a mam go dopiero tydzien może dwa:() czsami jak nie zapomne daje go na noc na dwór pod parasol... u mnie w domu jest zawsze gorąco wiec w zimie tez bedzie, a najgorsze ze mieszkam z teściami i nie mam balkonu zeby go wynieść na balkon, nie wiem co robić. prosze niech mi ktoś powie...
aha, i jaki kolor mają być korzenie??? bo u mnie są białe. pomóżcie.
mgasz
mgasz
Jak są białe to ok., Radze sprawdzać po zakupie bryłę korzeniową czy nie ma jakiś szkodników. Moje Cymbidium jest na balkonie więc na dworze też może stać cały czas.
Karola9292
Karola9292
aha... ale co z pielęgnacją??? jak sie podlewa tego storczyka i co z zimą??? w zimie bede musiała go trzymać w domu a w całym domu jest naprawde bardzo gorąco w zimie. co mam zrobić???
Karola9292
Karola9292
a jak sie sprawdza bryłę korzeniową???

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje