Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

CarmillaPL
CarmillaPL
Dziwne podłoże i oskórowane korzenie. Dscn6711

Dziwne podłoże i oskórowane korzenie. Dscn6712

Tak wygląda to, co wyjęłam z doniczki ostatniego przyniesionego przeze mnie do domu storczyka. Wg opisu to Phalaenopsis, ale nie jest napisane jaki dokładnie. Podejrzewam, że to któryś z mniejszych, choć liście na miniaturkę ma za duże.

W każdym razie listki ma żółte i podłoże jakieś dziwne mi się wydawało, więc postanowiłam go przesadzić. To co mi się ukazało było jakieś dziwne. Podłoże jest niesamowicie owłosione, wygląda mi to na jakiegoś pleśniaka, ale nie jestem pewna. Gąbka była w niezłym stanie, ale za to korzenie tragiczne.
Mimo że usuwałam gąbkę i te kawałki kory (chyba) najdelikatniej jak potrafiłam, to dosłownie skóra odłaziła z korzeni płatami, a zostawały tylko takie chude "drugiki" zupełnie suche.

W żadnym z moich kwiatów do tej pory nic takiego się nie działo i nie bardzo wiem co robić. Proszę o pomoc!

re
on 06.06.13 7:07

visenna
visenna
Cześć Smile
Nie wiem co to za podłoże, bo nigdy takiego nie widziałam, ale storczyk nadaje się do reanimacji. Te korzenie są w raczej wątpliwej kondycji. Do reanimacji dodała bym kąpiel w Topsinie- jeśli jest jakiś grzyb,a to bardzo prawdopodobne, to zostanie usunięty.

Kupujesz umarlaki, że wszystkie musisz reanimować?
CarmillaPL
CarmillaPL
Właśnie jakoś tak się trafia, że takie dostaję. Pewnie bierze się to stąd, że maluszki ciężko spotkać (zwłaszcza jak się nie chodzi po sklepach Razz), a po drugie niewielki w nich wybór tam jest...
W sumie to mam na 4 - 2 do reanimacji, w czego jeden był podwójny to daje 3 na 5. Nie jest tak źle. Te dwa zdrowe mają się świetnie, choć kwitnąć coś nie chcą, urządzam im nibyOrchidarium.

Podłoże wyglądało na mocno zbitą korę, ale ta sierść na tym to nie wiem co to jest, na mikrobiologii na studiach czegoś takiego nam nie pokazywali, choć do niektórych pleśni podobne.

Co zrobić z tymi korzeniami? Jakoś je wyciąć, przyciąć, czy jak?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Zaloguj