Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Gogi
Gogi
Krzyżówka Encyclia tampensis x Cattleya mossiae

Zakupiona w we wrześniu 2010 r. w Storczykarni w Łańcucie jako przekwitający okaz z jednym pędem kwiatowym, który utrzymywał się wtedy jeszcze przez 2-3 tygodnie.

Uprawiana przez okres zimowy na parapecie okna południowego w otoczeniu innych storczyków,

Tempaeratura w dzień 23-25*C w nocy 20-22*C. Z końcem maja przesadzona w to samo podłoże, w którym została zakupiona (drobna kora) + niewielka ilość spagnum na wierzchu, do doniczki ceramicznej.

Z końcem maja wystawiona w cień na balkon.

Podlewana w okresie letnim raz w tygodniu (przy wysokich temperaturach) lub raz na dwa tygodnie, gdy noce lub nawet dnie nie są za ciepłe. Generalnie mam zasadę,że wolę bardziej przesuszyć niż przelać. Na zewnątrz często wilgotność jest większa niż w mieszkaniu.
Zimą podlewam średnio raz na dwa tygodnie, ale dalej obowiązuje mnie zasada przeschnięcia podłoża.

Do podlewania używam deszczówki (w lecie), zimą deszczówkę mieszam 1:1 z wodą kranową (mam ujęcie wody niechlorowanej).

Nowożę co drugie, trzecie podlewanie (okres letni) niewielką dawką różnymi nawozami do storczyków: Peters Bloosom Booster, Substral do storczyków, Ferti 10+10+35, Scotts Agroleaf Power 12-52-5 lub Humvit-Eko dla kwitnących. Zmieniam je co każde podlewanie. W okresie zimowym mawożę bardzo sporadycznie.

We wrześniu 2010 - przekwitała; ponowne kwitnienie: zauważenie pędu -lipiec 2011, rozwinięcie pierwszych kwiatów - koniec sierpnia.

Kwiaty 6 cm, delikatnie pachnące (w/g niektórych jaśminowo), z okółkami w kolorze zielono-białym i fuksjową wrażką. W/g opisu znalezionego w internecie jest to jedna z hybrid chętna do kwitnienia każdego roku w lipcu.

A oto kilka zdjęć:
Tak wyglądała gdy została zakupionaAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF2864

Tak wyglądała przed przesadzeniem do nowej doniczki kamionkowej - koniec marca 2011 Atyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF5570

Pęd kwiatowy 7.07.2011Atyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF8618


28.08.2011 - pierwsze rozwinęte kwiatyAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF9551

Zakwitła na dwóch pędach:
I pędAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF0132

II pędAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF0131Tutaj najlepiej widać właściwe ubarwienie

I jej obecna bryła korzeniowa z nowymi przyrostamiAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF9576

Niedoczytałam tylko nigdzie co może oznaczać taka pochewka wyrastająca z pomiędzy liściaAtyclia (Epicattleya) 'El Hatillo' DSCF5574- mój okaz ma ich kilka ale jak na razie nie ujawnił zawartości.


Iwona Bożyk
Iwona Bożyk
Piękna,ma śliczny zapach,wiem bo mam taką samą,teraz przynajmniej wiem jaką ma nazwę ok
boziu
boziu 
 
Wydaje mi się, że te pochewki to miejsca, z których potencjalnie mogły się rozwinąć kwiaty, ale z powodów takich czy innych jednak tego nie zrobiły.
Gogi
Gogi
Pełna nazwa znaleziona w internecie to Atyclia (lub Epicattleya) El Hatillo "Santa Maria", ale ponieważ moja miała fiszkę tylko z El Hatillo, więc tak ją zapisałam. Cieszę się, że pomogłam w identyfikacji Very Happy

Być może zmiana warunków związanych z zakupem i brak umiejętności w opiece doprowadziły do zatrzymania kwitnienia. Może jeszcze kiedyś się zdecyduje na nich zakwitnąć? Ciągle ją obserwowałam, a mimo to klujące się dwa pędy zobaczyłam, jak były już dość duże Laughing

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

See also | Zobacz także


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje