Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

evelina
evelina
Witajcie.
Może od początku przedstawię historie z Dendrobium, które zakupiłam na allegro.
Było piękne na zdjęciach, niestety właścicielka wysłała mi go w największe mrozy.
Oczywiście musiało zamarznąć, a dotarło kompletnie odmrożone.
Myślałam, ze nic z niego nie będzie. Aż tu nagle, zaczęły z przemarzniętej pseudobulwy wyrastać keiki. Było ich ok 3-4. Jedna rosła w bardzo szybkim tempie.
Ucieszyłam się, że będę mieć jednak to Dendrobium, bo praktycznie cała roślina po 4 miesiącach zeschła na wiór.
Keiki pięknie rosły, cała roślina wetknięta była w keramzyt. Spryskiwałam ją codziennie.
Niestety, zauważyłam, że małe korzonki u największej keiki(długość ok 2-4 mm) zaczęły schnąc (keiki rosło na starej pseudobulwie na wysokości ok 1,5cm nad keramzytem).
Obniżyłam roślinę w doniczce, żeby młoda keiki była bliżej keramzytu (i tak była już blisko niego, ale nie w nim). Nic to nie dało. Pozostałe keiki, będące głębiej, pogniły Sad
I kiedy obniżyłam tę największą, to okazało się, ze też zaczęły gnić jej korzonki!
Teraz już one podeschły i roślinka gnije wyżej.

Już nic nie da się zrobić?
Co zrobiłam źle? Dlaczego korzonki nagle zaczęły schnąc?
Jestem załamana Sad
Jak odratować urwanego i gnijącego keiki Dendrobium? E71a98129840667 Jak odratować urwanego i gnijącego keiki Dendrobium? 3d8954129840672
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Dendrobium należy sadzić w takiej fazie tylko i wyłącznie w sphagnum to po pierwsze. Po drugie keiki nie w pełni wykształcone (czyt. w trakcie wzrostu) nie będzie rosło samodzielnie. W finalnym efekcie obumrze i tak nic z niego nie będzie.

Kolejna kwestia, że małe keiki nie tolerują zbyt dużej wilgotności/wody która je dotyka. Objawia się to szybkim ich zagniwaniem.
evelina
evelina
Czyli rozumiem, że już nic z tego nie będzie?
Oderwałam je od pseudobulwy, bo już na niej korzenie zaschły.
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
dobrze rozumiesz. Do wyrzucenia.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje