Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

alus21
Witam.
Moje Dendrobium nobile po raz kolejny zakwitło.Jednakże tym razem zauważyłam cos dziwnego. Od kwiatów odchodzą korzonki. Zawsze wydawało mi sie, że keiki muszą mieć listki. Nie znam się bardzo na orchideach, ale uwielbiam te kwiaty i pielęgnuje je z podstawami wiedzy i dużą dozą uczucia. Nigdy jednak nie miałam keiki. Wiec jesli to jest keiki to prosiłabym o rade co robic z tym dalej. Rozdzielać? Czy powinnam się martwić o roślinę? Nowe przyrosty też ma. W tej chwili ma 4 młode przyrosty z czego na jednym są kwiaty z korzeniami a na drugim pączki z korzeniami. Proszę o poradę.
Code:
alus21
a tu zdjęcie rośliny. Bardziej na tym widać stan rośliny. Niestety zdjęcie nie jest najlepsze.
Code:
kambodza5
Tak to jest keiki, jak przekwitnie będzie sobie dorastał lub wypuści z boku kolejny przyrost. Właśnie to jest przykładem anomalii.
alus21
czyli dać im spokojnie rosnąć i rozwijać się. Czy jak przekwitnie to powinnam je oddzielać od mojej roślinki? I z tego co czytałam keiki jest sposobem rośliny na przetrwanie. Czy z moją rośliną dzieje się coś niepokojącego?
kambodza5
Keiki na Dendrobium pojawiają się poprzez niewłaściwą uprawę. Zostaw spokojnie keiki. Jak będą 3 przyrosty możesz je oddzielić. Twoja roślinka wygląda na zdrową Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog