Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Przesadzanie Dendrobium.
on 27.01.11 5:39

Cattleya
Jak w temacie. Chcę przesadzić swoje Dendrobium nobile ( tydzień temu miało pąki, ale niestety je straciło- przez przenoszenie do innego pokoju i przewiew- uroki remontu..). Obecnie ma 6 starych pseudobulw-większość bez liści oraz dwie młode wysokości 10 cm.

Czy mogę je teraz przesadzić? Zależy mi na tym, gdyż chcę zmienić doniczkę na mniejszą oraz poodrywać nienadające się do niczego psb.
Carmella 

A jak wyglądają te nienadające się do niczego psb? Bo nawet jeżeli roślina już z nich nie zakwitnie to jednak pobiera z nich wartości odżywcze.

Moim zdaniem możesz przesadzać. Nie będzie kwitło, zaczęło wzrost, to dobry moment.
Ola
Ja także myślę, że można Dendrobium przesadzić. Roślinie to nie zaszkodzi jeśli nie usuniesz zbyt wielu starych pseudobulw. Jeśli już którąś wytniesz to nie wyrzucaj tylko połóż na wilgotne sphagnum a może coś z tego wyrośnie...Ja tym sposobem mam dodatkowe Dendrobium nobile.
Cattleya
Są takie dwie stare psb, które są suche i pomarszczone, dotknę już odpadają.

czyli przesadzam, dziękuję za pomoc hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog