Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Witajcie. Ja na razie robię fotki komórką, ale bardzo zainteresował mnie model Nikon D5000 Body z funkcjami: Macro, Pejzaż, Portret, Krajobraz, Zachód słońca, itp. Gdziekolwiek sprawdzałam o nim opinię, była ona bardzo pochlebna w 100% ok Ponieważ nie należy do najtańszych (kosztuje prawie 2,5 tys.) rozważam wzięcie go na raty. Czy ktoś zna lub ma taki model?
Carmella
Carmella 
 
Krysiu, ja używam teraz starszego modelu Nikon d40. Nie wyobrażam sobie powrotu do compacta.
Jednak zastanów się czy na pewno wykorzystasz ten aparat. Czy nie wystarczy Ci jakiś fajny compact. Ja mam Kodaka już kilkuletniego i ze zdjęć kwiatów byłam dość zadowolona. Nowe wchodzące aparaty mają coraz lepsze możliwości. A cena na pewno niższa.
Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Mnie interesują Nikony ''d-coś tam''. Jak mam robić fotki moim ślicznotkom Storczykowym, to sprzętem bardzo dobrej jakości. Chcę fotografować zachody i wschody słońca, cykać pejzaże dzienne i nocne, a poza tym chciałabym żeby moje dziecko miało jak najlepszej jakości pamiątkę z dzieciństwa. Taka ze mnie romantyczka!
Compacty raczej odpadają. Biorąc taki model na 24 raty, zapłaciłabym tylko 105 zł./miesięcznie. To nie jest bajońska suma, tym bardziej że dochód mam stały.
Carmella
Carmella 
 
Jak jesteś zdecydowana to polecam! Ja jestem zadowolona bardzo, choć jeszcze dużo nauki przede mną. I zakup szkła, niestety Sad
yuko
yuko
Ja również używam Nikona D-coś tam Smile a konkretnie D90.
Jak każda dosyć zaawansowana lustrzanka posiada sporo ciekawych funkcji, jak i takich, których pewnie nigdy nie wykorzystam.
Najważniejsze jest takie opanowanie aparatu, żeby można było robić zdjęcia na ustawieniach ręcznych migawki i przysłony...
Czekam na jakiś wolny dzień i dobre rozproszone światło, żeby pstryknąć kilka fotek. Co prawda moje kwiatki są wstanie przed kwitnieniem, ale może uda się coś ciekawego pokazać.
a, zapomniałabym - statyw bardzo pomaga w robieniu zdjęć takim nieruchomym "modelom" Smile
Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Mamy z mężem w planie zakup Nikona tuż przed świętami tegorocznymi. Wreszcie będę mogla robić wyraźne i porządne fotki wszystkiemu, co lubię. Very Happy
Cattleya
Cattleya
Ja osobiście posiadam aparat kompaktowy - Sony DSC-H50 (9,1 megapiksela [15x zoom] stabilizator SteadyShot)


polecam go dla osób początkujących jak np. Ty Krystyno Very smile nie zawsze lustrzanka znaczy wspaniały aparat- trzeba dokupić obiektywy, statyw itd.

kompakty są tańsze, niezawodne, łatwe w obsłudze, wspaniała jakość zdjęć Very smile
Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Zależy mi aby aparat miał oprócz zoom-u funkcję Mackro, nocny i dzienny pejzaż, możliwość robienia fotek zachodzącego słońca, portretowe zdjęcia. Dlatego postawiłam wysokie wymagania poszukiwanemu aparatowi, a takie właśnie ma Nikon. U znajomej na roślinkach był taki wodny nalot w postaci kropelki o wielkości 0,4mm. i compact sobie z tym nie poradził. Nikon mojej znajomej cudnie i bez problemu cyknął wyraźną fotkę.
Cattleya
Cattleya
Mój Sony ma wszystkie "wymarzone przez Ciebie" opcje Very smile

a kropelki roadości załapuje bez problemu Very smile

i cena o wiele niższa, firma bardzo dobra, radziłabym rozejrzeć się za kompaktem, niż pchać się na głęboką wodę- nie zawsze jst to słuszne...
Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Znalazłam taki kompakt za twoją poradą, który by mnie interesował. Oto link, wejdź i powiedz co o nim myślisz :
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/coolpix/performance/coolpix-p100
Cattleya
Cattleya
Całkiem, całkiem tylko czemu uparliście się na Nikona Very smile ?

Ale parametry ma zadowalające.
Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Chyba dla tych całkiem niezłych parametrów i ze względu na jakiś sentyment do tego modelu. Very Happy I jeszcze jedno: ten model ma funkcję super macro więc bez problemu zrobię bardzo wyraźne zdjęcie robalowi, który chciałby mi zjeść roślinkę, no. przędziorkowi czy mszycy. Kropla wody jest duża, a intruz roślinny tyci-tyci. Nie każdy model wyłapuje takie widoki w pełnej ostrości.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje