Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cieniowanie...
on 06.11.10 23:17

avatar
AGA
Moje pytanie dotyczy cieniowania Phalaenopsis (hybrydy), Dendrobium (typu nobile), Oncidium (podobno "Sweet sugar").
Już kilka razy spaliłam liście Phalaenopsis. I to nie latem. Latem rozumiem, że trzeba cieniować. Bezpośrednie słoneczko mam od godz 11- 17. Czy w bezchmurny dzień byście cieniowali czy już nie, bo słońca i tak jest niewiele (ze względu na krótkie dni i zmienną pogodę).?
Gdzie ustawić Dendrobium, które szykuje się do kwitnienia? W słońcu, czy półcieniu?
A Oncidium, które puszcza pęd kwiatowy?

Re: Cieniowanie...
on 07.11.10 0:50

avatar
Neska 
 
Większość storczyków najlepiej rośnie w pełnym, ale rozproszonym świetle, dla hodowcy wygodna jest więc każda wystawa, z wyjątkiem południowej. Ale i tu można hodować kwiaty, pod warunkiem ich ochrony przed rozpaloną szybą.

Wszystkie rośliny przygotowujące się do kwitnienia, niezależnie od pory roku, wymagają zwiększonej ilości światła, natomiast już kwitnące można stawiać w półcieniu, wtedy kwiaty utrzymują się dłużej.

W okresie jesieni i zimy trzeba zapewnić storczykom maksymalnie dużo światła, ponieważ w warunkach naturalnych mają wtedy jasno i sucho. Trzeba jednak pamiętać, że nasze zimowe słońce może przypalić liście, podobnie jak w lecie.

Latem idealnym miejscem jest zadaszony balkon, taras lub cienisty ogród.

Bardziej szczegółowe wskazówki znajdziesz w odpowiednich wątkach, ale tak naprawdę, sama musisz zdecydować, gdzie i co postawić, nawet najlepsze rady nie zastąpią własnego, często bolesnego, doświadczenia. Very Happy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs