Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Żłobek u janki
26.10.10 21:33

janka
janka 
 
Jak pewnie większość z Was zainteresowałam się uprawą storczyków od sadzonki, aby poznać od podstaw ich wymagania oraz przyzwyczaić od małego do "mojej ręki" Wink
Pierwszą rzeczą w jaką się zaopatrzyłam było używane akwarium oraz keramzyt. Dość sporych rozmiarów akwa (80x50x35) szybko zaczęło się kurczyć.
Obecnie mam w nim 23 siewki, z których pierwsze zostały zakupione w połowie maja tego roku. Ale są tam także storczyki miniaturowe wymagające większej wilgotności oraz storczyki reanimowane. 5 sztuk wisi zamontowane na podkładkach. Co 1 - 2 dni spryskuję podłoże wszystkich storczyków i to głównie jest mój sposób na ich podlewanie. Co miesiąc zanurzam doniczki w wodzie. Ponieważ akwarium stoi na komodzie pod wschodnim oknem od tygodnia jest doświetlane świetlówką o barwie światła 8000K.

Oto widok ogólny mojego akwarium:

Żłobek u janki 11686695

Żłobek u janki 11686694


Oraz moja duma Phalaenopsis parishii który ze wszystkich rośnie najładniej i najszybciej. Zdjęcie z 18 maja, gdy do mnie przyjechał i z dzisiaj:

Żłobek u janki Phal_parishii

Żłobek u janki Phal_parishii

Re: Żłobek u janki
27.10.10 22:36

Carmella
Carmella 
 
Kasiu, a jak to Twoje parishii uśmierciłam Sad

Re: Żłobek u janki
28.10.10 7:40

Cattleya
Cattleya
Wspaniałe mega akwarium! Very smile

Re: Żłobek u janki
05.01.11 2:04

janka
janka 
 
Dziś chciałam Wam pokazać kilka z moich "starych" sadzonek, które jak pisałam wcześniej są u mnie w akwarium od ok. pół roku. U wszystkich ładnie przyrosły korzonki oraz listki. Około miesiąc temu zainstalowałam także w akwarium przewód grzejny, dzięki czemu temperatura utrzymuje się na stałym poziomie.
Oto one:

Phalaenopsis stuartiana var nobilis
Żłobek u janki Dsc07779d

Żłobek u janki Dsc07780x

Phalaenopsis bellina "Ponkan"
Żłobek u janki Dsc07781qq

Żłobek u janki Dsc07784f

Phalaenopsis hieroglyphica
Żłobek u janki Dsc07785k

Paphiopedilum malipoense
Żłobek u janki Dsc07786y

Phalaenopsis David Lim
Żłobek u janki Dsc07787n

Kingidium philippines
Żłobek u janki Dsc07788g

Phalaenopsis equestris apari
Żłobek u janki Dsc07794

Phalaenopsis venosa (niestety uszkodziłam listek sercowy)
Żłobek u janki Dsc07795h

Laeliocattleya Sierra Skies Leone
Żłobek u janki Dsc07801z

Phalaenopsis cornu-cervi dark red
Żłobek u janki Dsc07802b

Phalaenopsis corny-cervi
Żłobek u janki Dsc07803h

Phalaenopsis tetraspis
Żłobek u janki Dsc07806h

Następnym razem postaram się pokazać kilka sadzonek świeżo wysadzonych z agaru. Bardzo ciekawe doświadczenie i zupełnie inne od tego, co pokazałam powyżej.

Re: Żłobek u janki
05.01.11 7:25

gejzerka
gejzerka
Aż musiałam się zalogować, żeby pogratulować Ci wspaniałych efektów. Widok zdrowiutkich maluchów jest wspaniały clap pokłon

Re: Żłobek u janki
05.01.11 9:37

Kerstin&Kermit
Kerstin&Kermit
Też mi się marzy takie Orchidarium. Moje na razie jest w sferze marzeń z nutką chciejstwa do realizacji. Very Happy Pozdrawiam. hejka

Re: Żłobek u janki
05.01.11 9:43

janka
janka 
 
Gejzerko bardzo dziękuję i cieszę się, że podobają się moje roślinki całus

Kerstin&Kermit orchidarium także jest w sferze moich marzeń a to jedynie zwykłe akwarium dla rybek Embarassed Ale dziękuję.

Re: Żłobek u janki
06.01.11 2:39

gejzerka
gejzerka
Kasiu, zainteresowało mnie w Twoim akwarium ogrzewanie. Czy jest to kabel tylko do podgrzewania akwarium, jakiej jest mocy? W ciągu ilu godzin masz włączone ogrzewanie i doświetlanie?
Ja w swoim pojemniku mam kabel podwójnie izolowany, który można używać w środowisku mokrym (akwarium) i suchym (terrarium).

Re: Żłobek u janki
06.01.11 4:01

janka
janka 
 
gejzerko jest to silikonowy przewód grzejny do terrarium i akwarium o mocy 15W.
Ogrzewanie mam włączone na okrągło, ponieważ w sypialni trzymam głównie zimnolubne masdevallie i restrepie w związku z czym nie włączam raczej kaloryfera, dla zdrowotności także Laughing
W wyniku tego niestety cierpiało akwarium, które także stoi w tym pomieszczeniu lecz na komodzie.
Oświetlenie włączam jak przy wszystkich innych doświetlanych ok. 8 rano i wyłączam ok. 21.

Re: Żłobek u janki
06.01.11 4:54

gejzerka
gejzerka
Dzięki Kasiu Very Happy
Mój kabelek jest identyczny. Myślałam, że przy zwiększonych gabarytach akwarium użyłaś dłuższego kabla grzejnego o większej mocy. Pojemnik, w którym trzymam swoje maluchy jest mniejszy:
dł - 35 cm, szer - 25 cm, wys - 25 cm. Zamontowałam w nim również wiatraczek - kolega połączył go z zasilaczem Smile, w ten sposób rośliny mają ciepło, wilgotno i wiaterek.

Noszę się z zamiarem zamówienia akwarium, chociaż wolałabym podstawę akwarium mieć na 10 cm wysoką, pozostałą wysokość uzupełnić pleksą, co zmniejszyłoby ciężar całego akwarium. Jest to na razie tylko w sferze planów bez konkretnych wymiarów, czy sposobu wykonania.

Re: Żłobek u janki
07.01.11 6:49

Carmella
Carmella 
 
Janko, przewspaniale Ci rosną. Ja dojrzewam do zakup gadżetów do ogrzewania pojemniczka, ale troszkę się boję tego. Znalazłam już kable grzewcze, okazuje się, że w sklepiku zoo mają różne różności Smile
Jaka temperatura utrzymuje się w takim razie w akwarium?
I jak przeprowadzony jest kabel?

Re: Żłobek u janki
14.01.11 10:26

janka
janka 
 
gejzerko na pewno dla ograniczenia wagi samego akwarium taka konstrukcja byłaby odpowiednia, lecz ja użyłam standardowego, ponieważ ten parametr nie miał dla mnie znaczenia. Wymaga ono jednak użycia siły dwóch osób do przestawienia oraz odpowiednio trwałej podstawy.

Carmello mój kabel jest typowym terrarystycznym urządzeniem, a w przeciwieństwie do sztywnej maty grzewczej jest idealnie elastyczny dzieki czemu możesz go ułożyć w akwarium a jakiej chcesz pozycji. W komplecie są także przyssawki ułatwiające przymocowanie go na szybie. Temperatura oczywiście zależy od wielkości akwarium oraz mocy kabla, u mnie wynosi ona ok. 23 - 24 stopnie. No i nie rozumiem czego się obawiasz Very Happy Storczykom na pewno się to spodoba.

Re: Żłobek u janki
15.01.11 6:51

Carmella
Carmella 
 
Janko, storczykom się spodoba - to pewne. Ja tylko boję się do tego zabrać. Już mojemu M przesłałam linki i mam nadzieję, że coś pomoże w tym temacie.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje