Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Anna
Anna
Ostatnio jeden z moich falków stracił wszystkie listki. Korzenie ładnie rosły, nie był przelany. Co może być tego przyczyną? Czy można uratować storczyka, któremu zostały tylko korzenie?
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Jak zostały tylko korzenie jest to niemożliwe, chyba że gdzieś widać zalążek basal keiki. Powodów na sytuację, o której piszesz jest więcej niż palców u obu rękach. Opisz dokładnie co się działo z tym storczykiem na przestrzeni czasu i w jakich warunkach.
Cattleya
Cattleya
Mojemu storczykowi (po ataku robali- wciornastków i przędziorków) odpadły również wszystkie liście. Pozostał stożek wzrostu oraz bardzo zdrowe korzenie. Zostawiłam go i po około miesiącu widzę dwa małe wypustki na starym stożku- czekamy co to będzie.


Moja rada- jeśli storczyk ma zdrowe korzenie warto go jeszcze zostawić Very smile
doriska
doriska
Podpisuję się pod słowami Cattleya, zostaw go i podlewaj jak kiedyś. Ja jestem pewna, że jak ma zdrowe korzenie to wytworzy basal keiki. Nawet na forum był taki temat już poruszany. W internecie też znajdziesz dowody na to, że to możliwe. Życzę wytrwałości, bo trochę to może potrwaćSmile
Anna
Anna
Nic się z nim nie działo. Podlewany jak cała reszta. Po tygodniu od podlewania zaczęły żółknąć liscie od nasady, tak jakby obumierał trzon...Minął kolejny tydzień, byłam w szpitalu i po powrocie zastałam gąszcz korzeni bez liści, a żółte listki odpadły Shocked Sad Reszta storczyków bez zmian...
Carmella
Carmella 
 
Hmm, ciekawe co się z nim stało? Nie został zalany - tzn. czy między liście nie dostała się woda?

Ja bym go też zostawiła, jest nadzieja na basal keiki.
Anna
Anna
Nie został zalany Crying or Very sad Może miał za ciepło? Stał na półce, razem z 4innymi, a ciepłe powietrze przecież unosi się wyżej... Ten był slabszy, bo po długiej reanimacji... Przezornie całą pozostałą przy życiu brygadę przestawiłam do pokoju córki na parapet...
paula4u2
paula4u2
Najprawdopodobniej to grzybek Fuzarioza storczyków. Poszukaj troche w internecie.
Pierwsze objawy choroby to żółknięcie i zamieranie liści oraz powstawanie nieregularnych, wodnistych, szarozielonych plam, a następnie zgnilizna korzeni. Wiązki przewodzące ulegają porażeniu przez grzyby, przyjmując zabarwienie jasnoróżowe lub purpurowe. Po pewnym czasie pseudobulwy gniją u nasady.
U mnie plam nie było tyko liście zrobiły się żółte i pokolei odpadały. Za późno się o tym dowiedziałąm storczyk "poległ".

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje