Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Ascocentrum miniatum
18.11.09 3:51

Jolusia
Jolusia 
 
Występuje pod nazwami : Gastrochilus miniatus, Saccolabium curvifolium, Saccolabium miniatum. Występuje w Azji i lubi ciepłe temperatury dochodzące do 30 stopni C.

Moją roślinę uprawiam w doniczce wypełnionej gruba korą, a górne korzenie są przykryte pierzynką ze sphagnum. Można ją również uprawiać w koszykach. Stoi na południowym oknie. Kąpię roślinę po krótkim przeschnięciu podłoża zamaczając ją na dwie godziny w wodzie.

Kwitnie najczęściej na wiosnę pięknymi pomarańczowymi kwiatami, które utrzymują się do 6 tygodni. Nawożę w momencie pokazania się pączków.

Ascocentrum miniatum Fb2547c8177c0d19med
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
W tym roku roślina ta miała dość spore wzięcie i zbyt na polskim rynku.
Z braku miejsca odmówiłem sobie zakupu tego storczyka.
A jak z zapachem? Nie wspominasz o nim więc przypuszczam, że go nie ma.
Jolusia
Jolusia 
 
Dużo osób jest zauroczonych tym storczykiem bo tak naprawdę to trudno mu się oprzeć. Niestety nie pachnie Mad
Carmella
Carmella 
 
Kolor ma niesamowity, taki intensywny. Szkoda, że u mnie tak mało miejsca w domu Sad
Jolusia
Jolusia 
 
On właśnie jest dobrym storczykiem na zapychanie wolnych miejsc: łatwy, mały i piękny, więc czego chcieć więcej ok
Joane
Joane 
 
To prawda że jest cudny a na żywo wygląda jszcze cudowniej. Masz wspaniałą rękę do hodowli storczyków.
Argulina
Argulina
Bardzo ciekawy storczyk, w ogóle kolor jest urzekający intensywny, jeśli jest małym storczykiem i jak piszesz nie wymagającym to naprawdę warto upychać na parapecie Smile
Neska
Neska 
 
Bardzo chętnie zobaczyłabym, jak wygląda cała roślinka - jest wtedy skala porównawcza Smile
Jolusia
Jolusia 
 
Neska bardzo proszę Laughing

Ascocentrum miniatum Ascocentrum_miniatum
Neska
Neska 
 
Ma ładny, "krzepki" pokrój, rzeczywiście ustawna Very Happy a kwiaty wprost bajkowe. ok
Jolusia
Jolusia 
 
Storczyk zmienił podłoże na seramis i tak się odwdzięczył

Ascocentrum miniatum Ped_na_ascocentrum_miniatum

Ascocentrum miniatum Ped_na_ascocentrum_miniatum

Nie myślałam że zaraz będą dwa pędy więc zrobił mi bardzo miłą niespodziankę. haha
Joane
Joane 
 
To się nazywa sukces. clap clap Dwa pędziki, teraz cierpliwie czekamy na kwiatek
Jolusia
Jolusia 
 
Pędy rosną bardzo szybko i w tej chwili wyglądaja jak szyszki ok

Ascocentrum miniatum Pedy_na_ascocentrum_miniatum
Joane
Joane 
 
Ale już duże urosły. Mi one przypominają zielone szparagi. ok
Jolusia
Jolusia 
 
Wygląda cudownie ok
wesołek

Ascocentrum miniatum Ascocentrum_miniatum
Jolusia
Jolusia 
 
Sama pomarańcz ok

Ascocentrum miniatum Ascocentrum_miniatum

Ascocentrum miniatum Ascocentrum_miniatum

Ascocentrum miniatum Ascocentrum_miniatum
Neska
Neska 
 
Ale energetyzujący widok!I jaka niewiarygodnie czysta barwa! Gratuluję ok
Joane
Joane 
 
Niesamowity widok. Prawdziwa soczysta pomarańcz. clap clap
Jolusia
Jolusia 
 
Po 4 tygodniach skończyło się kwitnienie i teraz będe czekała na następne.
janka
janka 
 
Jolu cudownie odwdzięczyła Ci się za zmianę podłoża, ale czy fakt, że zakwitła na dwóch pędach mógł spowodować krótszy okres kwitnienia o dwa tygodnie? Czy kwitła Ci częściej niż raz w roku, bo podobno może to mieć miejsce?
Jolusia
Jolusia 
 
janka na pewno to, że zakwitł na dwóch pędach spowodowało krótszy okres kwitnienia. Storczyk kwitł mi już dwa razy i co ciekawe raz dwoma pędami i drugi raz jednym pędem.
janka
janka 
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź Very smile
Mam jeszcze pytanie co do podłoża: czy seramisem zastąpiłaś całe podłoże, czy jest on jedynie dodatkiem?
Jolusia
Jolusia 
 
Seramis zastąpiłam całym podłożem i storczyk bardzo ładnie rośnie. Teraz przy niskich temparaturach trzeba uważać aby nie za często podlewać bo korzenie moga szybko obumrzeć. Ja podlewam roślinę co 3 albo nawet 4 tygodnie jak seramis robi sie jaśniejszy co bardzo łatwo rozpoznać poprzez transparentne doniczki.
Jolusia
Jolusia 
 
Tegoroczne kwitnienie

Ascocentrum miniatum 01210

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

See also | Zobacz także


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje