Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Ascocentrum miniatum
on 18.11.09 3:51

Jolusia 

Występuje pod nazwami : Gastrochilus miniatus, Saccolabium curvifolium, Saccolabium miniatum. Występuje w Azji i lubi ciepłe temperatury dochodzące do 30 stopni C.

Moją roślinę uprawiam w doniczce wypełnionej gruba korą, a górne korzenie są przykryte pierzynką ze sphagnum. Można ją również uprawiać w koszykach. Stoi na południowym oknie. Kąpię roślinę po krótkim przeschnięciu podłoża zamaczając ją na dwie godziny w wodzie.

Kwitnie najczęściej na wiosnę pięknymi pomarańczowymi kwiatami, które utrzymują się do 6 tygodni. Nawożę w momencie pokazania się pączków.

Re: Ascocentrum miniatum
on 18.11.09 4:04

Orchids Wiki 

W tym roku roślina ta miała dość spore wzięcie i zbyt na polskim rynku.
Z braku miejsca odmówiłem sobie zakupu tego storczyka.
A jak z zapachem? Nie wspominasz o nim więc przypuszczam, że go nie ma.

on 18.11.09 4:12

Jolusia 

Dużo osób jest zauroczonych tym storczykiem bo tak naprawdę to trudno mu się oprzeć. Niestety nie pachnie Mad

on 18.11.09 20:41

Carmella 

Kolor ma niesamowity, taki intensywny. Szkoda, że u mnie tak mało miejsca w domu Sad

on 19.11.09 1:36

Jolusia 

On właśnie jest dobrym storczykiem na zapychanie wolnych miejsc: łatwy, mały i piękny, więc czego chcieć więcej ok

on 30.11.09 2:51

Joane 

To prawda że jest cudny a na żywo wygląda jszcze cudowniej. Masz wspaniałą rękę do hodowli storczyków.

on 30.11.09 3:04

Argulina
Bardzo ciekawy storczyk, w ogóle kolor jest urzekający intensywny, jeśli jest małym storczykiem i jak piszesz nie wymagającym to naprawdę warto upychać na parapecie Smile

on 04.12.09 7:31

Neska 

Bardzo chętnie zobaczyłabym, jak wygląda cała roślinka - jest wtedy skala porównawcza Smile

on 07.04.10 23:17

Jolusia 

Neska bardzo proszę Laughing

on 07.04.10 23:37

Neska 

Ma ładny, "krzepki" pokrój, rzeczywiście ustawna Very Happy a kwiaty wprost bajkowe. ok

on 31.07.10 4:13

Jolusia 

Storczyk zmienił podłoże na seramis i tak się odwdzięczył

Nie myślałam że zaraz będą dwa pędy więc zrobił mi bardzo miłą niespodziankę. haha

on 08.08.10 7:56

Joane 

To się nazywa sukces. clap clap Dwa pędziki, teraz cierpliwie czekamy na kwiatek

on 14.08.10 6:44

Jolusia 

Pędy rosną bardzo szybko i w tej chwili wyglądaja jak szyszki ok

on 14.08.10 8:27

Joane 

Ale już duże urosły. Mi one przypominają zielone szparagi. ok

on 28.08.10 3:04

Jolusia 

Wygląda cudownie ok
wesołek

on 10.09.10 6:29

Jolusia 

Sama pomarańcz ok

on 10.09.10 8:02

Neska 

Ale energetyzujący widok!I jaka niewiarygodnie czysta barwa! Gratuluję ok

on 11.09.10 8:01

Joane 

Niesamowity widok. Prawdziwa soczysta pomarańcz. clap clap

on 12.10.10 4:47

Jolusia 

Po 4 tygodniach skończyło się kwitnienie i teraz będe czekała na następne.

on 15.10.10 6:23

janka 

Jolu cudownie odwdzięczyła Ci się za zmianę podłoża, ale czy fakt, że zakwitła na dwóch pędach mógł spowodować krótszy okres kwitnienia o dwa tygodnie? Czy kwitła Ci częściej niż raz w roku, bo podobno może to mieć miejsce?

on 16.10.10 1:52

Jolusia 

janka na pewno to, że zakwitł na dwóch pędach spowodowało krótszy okres kwitnienia. Storczyk kwitł mi już dwa razy i co ciekawe raz dwoma pędami i drugi raz jednym pędem.

on 16.10.10 2:00

janka 

Bardzo dziękuję za odpowiedź Very smile
Mam jeszcze pytanie co do podłoża: czy seramisem zastąpiłaś całe podłoże, czy jest on jedynie dodatkiem?

on 16.10.10 3:00

Jolusia 

Seramis zastąpiłam całym podłożem i storczyk bardzo ładnie rośnie. Teraz przy niskich temparaturach trzeba uważać aby nie za często podlewać bo korzenie moga szybko obumrzeć. Ja podlewam roślinę co 3 albo nawet 4 tygodnie jak seramis robi sie jaśniejszy co bardzo łatwo rozpoznać poprzez transparentne doniczki.

on 05.10.13 1:33

Jolusia 

Tegoroczne kwitnienie

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog