Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Schoenorchis fragrans
on 06.06.10 1:26

Smoczyca
Schoenorchis fragrans występuje w Birmie, prowincji Yunnan (Chiny), Tajlandii oraz północno-wschodnim stanie Indii (Assam) na wysokościach od 500-1000m. Mały monopodialny epifit, wymagający warunków umiarkowanych do ciepłych oraz sporej dawki światła, jednak nie bezpośredniego słońca. Pęd kwiatowy bardzo krótki przypominający grono, a kwiaty rozwijają się stopniowo i pachną.

Mój Schoenorchis fragrans kupiony został w kwietniu w postaci dwóch zrośniętych ze sobą roślin (jedna na drugiej). Po ok. miesiącu pojawiły się pierwsze pędy kwiatowe. W chwili obecnej pędów jest 4 i dzisiaj pokazał się pierwszy kwiatek. Roślina jest w orchidarium na glinianej podkładce. Stoi bardzo wysoko więc ma sporo światła, zraszana jest raz dziennie wodą destylowaną. Ogólnie bardzo szybko się zaaklimatyzował i równolegle z pędami kwiatowymi zaczął rozwijać system korzeniowy. Na koniec mała fotorelacja hejka

Re: Schoenorchis fragrans
on 06.06.10 6:09

Neska 

Bardzo ciekawa i roślinka, i fotorelacja! Podaj, proszę, wymiary / rozpiętość liści/, bo trudno się zorientować bez punktu odniesienia, storczyk wydaje się malusi na tej ślicznej podkładce. Very Happy

on 06.06.10 6:24

Smoczyca
To prawda storczyk jest bardzo mały. Zarówno na wysokość jak i szerokość nie przekracza 3cm. Cały pęd kwiatowy ma natomiast ok 1,5cm. Na dowód klasyczne zdjęcie z monetą Wink

on 06.06.10 6:29

Neska 

I wszystko jasne! ok Prześliczny maluszek, gratuluję, bo to naprawdę duża rzecz- nie zrobić krzywdy takiej drobinie! Laughing

on 06.06.10 8:00

Joane 

To będzie słodki widok jak się wszystkie kwiatki otworzą. Very smile

on 06.06.10 9:03

Smoczyca
Anno, małe nie znaczy trudne w uprawie Laughing Trochę wiary, chęci i cierpliwości a na pewno będzie dobrze. Niby takie maleństwo u mnie kwitnie, a nie potrafię utrzymać przy życiu żadnej Cambrii - niby duża, nie tak bardzo wymagająca a miejscówka u mnie oznacza dla niej pewną śmierć Sad
To maleństwo o którym tutaj mówimy wbrew pozorom nie wydaje się być szczególnie wybredne...no ale o tym to może za rok, jak nadal będzie w stanie "żywym" Smile

on 06.06.10 19:25

Carmella 

Smoczyco, jest bardzo ciekawy! Nie spotkałam wcześniej go chyba nigdzie na żadnym forum.

on 11.06.10 22:40

Smoczyca
Jeszcze nie w pełnym rozkwicie, ale mamy pewien postęp Very Happy
Kwiaty pachną...taka słodka ledwo wyczuwalna woń kwiatek

on 12.06.10 8:58

haliso
Bardzo ładne maleństwo

on 08.08.11 5:07

aniusia123
Śliczny, gratuluję takiego cudeńka Smile

on 13.06.12 1:12

myrtille1986
Mam pytanie. Czy schoenorchis zakwitł u Ciebie ponownie??

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog