Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Anna
Anna
Ta śliczna hybryda trafiła do mnie przypadkiem, zakupiona w LM jako prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki Smile

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 030976e567f2d09a

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 23c95d68eb17e0f1med
Jeszcze nie wiem jak zaadoptuje się w nowych warunkach, ale mam nadzieję, że będzie dobrze.
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Proszę zapoznać się z tym artykułem gdyż właśnie ten storczyk przysparza duże problemy w nazewnictwie.

Phalaenopsis Wiganiae

Dla ciekawskich jeszcze nazewnictwo Phalaenopsis Wiganiae otrzymanej w naturalnym środowisku tutaj.

Nazwę handlową tej hybrydy wprowadziła firma Anthura
Anna
Anna
Doczekałam się Very Happy Oto moje kwitnienie:

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 40d21c0d83589342

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 9afe99772c2ed3b2

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 21c070cca70121df

Phalaenopsis Go 'Philadelphia' 74434f98b44f63ac
Neska
Neska 
 
Anno, jest delikatny i piękny jak marzenie! Gratuluję z całego serca! Very Happy
Carmella
Carmella 
 
Aniu, serdecznie gratuluję, bo kwitnienie piękne i bujne!
Anna
Anna
Dziękuję Very Happy Kwitnienie niezbyt bujne, ale kwiaty intensywniej wybarwione Very Happy:D:D
Vengreen
Vengreen
Gratulacje Aniu!!! Przecudne kwiaty Smile
gejzerka
gejzerka
U mnie również kwitnie Phalaenopsis Go Philadelphia na dwóch pędach.
W zeszłym roku trafiła do mnie z połamanymi korzeniami, które nie chciały się zmieścić w doniczce. Część sezonu stała w plastikowym pojemniku, potem przeniosłam ją na parapet. Po odbudowie systemu korzeniowego obdarowała mnie kwiatami

Phalaenopsis Go Philadelphia
Joane
Joane 
 
Elu gratulacje. Tak szybko wykurowałaś swoją roślinkę.
Bujne kwitnienie.
Napisz proszę jaką rolę spełnia ta plastykowa osłonka?.
gejzerka
gejzerka
Hihihi, Asiu, a to mnie "zastrzeliłaś" tym pytaniem. Siedzę i śmieję się w głos Razz Ta osłonka służy... hmm... ponieważ często podnoszę doniczkę, jest to ochrona przede mną Razz
A tak poważnie. Kiedy korzeń zaczął rosnąć, nie chciałam, żeby wychodził poza doniczkę, więc postawiłam mu przeszkodę na drodze. A korzeń jak to korzeń rośnie jak chce, czyli w górę chociaż miałam cichą nadzieję, że wejdzie w podłoże Smile Tylko taka jest rola tej plastikowej osłonki całus Korzenie moich roślin to istny busz - rosną jak chcą, każdy w inną stronę, a potem główkuję jak ma ustawić doniczki, żeby ich nie uszkodzić.
Joane
Joane 
 
Elu serdecznie dziękuję za wyjaśnienie. Tak się zastanawiałam czy to może mieć związek z korzeniem, ale potem pomyślałam, że może chronisz roślinę przed ciepłym suchym powietrzem od grzejnika.
Czytając Twój post wpadłam na pomysł aby coś takiego zastosować u Cattlei, której korzenie rosną za doniczkę.
Dzięki. całus

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje