Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Makrofotografia
25.03.10 11:09

Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Czy są z nami właściciele lustrzanki z obiektywem pozwalającym robić takie zdjęcia lub innego kompaktowego aparatu z funkcją marko?

Bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat robienia takich właśnie zdjęć.

Może jest też ktoś kto poza praktyką wyłoży nam trochę teorii na temat robienia takich zdjęć?

Re: Makrofotografia
25.03.10 20:39

Cattleya
Cattleya
Ja mam "ostatniego z kompaktów" Sony H50. Ma bardzo dobre makro i jak komuś się ręce nie trzęsą to jest wprost rewelacja, choć posiada on także stabilizację obrazu,ale lepiej trzymać ręce nieruchomo Very smile

Re: Makrofotografia
26.03.10 8:20

Carmella
Carmella 
 
Mój kodak 740Z ma niby funkcję macro, ale tylko bardzo dobre warunki oświetleniowe pozwalają na zrobienie dobrego zdjęcia Sad
Im dłużej pstrykam tym bardziej jestem niezadowolona ze swoich zdjęć.

Re: Makrofotografia
26.03.10 9:18

Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Też zauważyłem zależność w warunkach i oświetleniu, a jakością zdjęć.

Re: Makrofotografia
26.03.10 11:51

Cymbidium
Cymbidium
Ja też mam opcję makro w aparacie FujiFilm i gdyby nie moje trzęsące się dłonie zdjęcia za każdym razem byłyby idealne

Re: Makrofotografia
26.03.10 21:35

Neska
Neska 
 
Syn kupił nasz aparacik- Nikon Coolpix L10- za bardzo niewielkie pieniądze w promocji i szczerze mówiąc, najzupełniej mi on wystarcza. Ma funkcję makro, różne rodzaje światła, balans bieli, stabilizację ostrości. Ręce trzęsą się chyba każdemu Laughing ale ja po prostu robię sporo zdjęć i wybieram najlepsze.

Re: Makrofotografia
26.03.10 21:45

Cattleya
Cattleya
Sposób Neski jest niezawodny!

Ja robię "tysiące" zdjęć, by potem wybrać te najlepsze Very smile

Re: Makrofotografia
29.03.10 3:30

Argulina
Argulina
Ja mam aparat Canon A720, funkcja "macro" najlepiej wychodzi nie na automacie, ale na postaci, wiadomo zanim coś zrobię ustawiam sobie mini statyw np. z książek czy słoika, łapię ostrość i robię całą sesję wybieram te co najładniejsze Smile Jeżeli mogę doradzić czasem ustawiam sobie w ustawieniach na wyostrzenie koloru, wychodzą wtedy ostrzejsze barwy i zdjęcie nabiera ostrości.

Re: Makrofotografia
29.03.10 3:45

AGA
AGA
Zdjęcia makro powinno robić się ze statywu. Wtedy odchodzi problem trzęsących się rąk i zdjęcia są naprawdę ostre. A jak się statywu nie posiada to można sobie poradzić inaczej (jak zresztą ktoś tu już chyba napisał) ustawiając aparat na czymkolwiek byleby stabilnym... Jeśliby zajrzeć na strony fotograficzne, albo zapytać profów to według nich statyw albo coś co go zastępuje jest NIEZBĘDNY, aby zrobić super ostre supermakro Smile Choć pewnie jak w każdej regule są i wyjątki Smile Powodzenia Wszystkim!!! hejka

Re: Makrofotografia
28.09.10 21:35

Soen
Soen
Jak ktoś ma lekki aparat to może gorrilapod kupić (taki mini statyw).

Poza tym nie musimy kończyć na świetle zastanym, nawet lampka biurkowa może pomóc, tylko trzeba ja owinąć jakimś pół przepuszczającym światło materiałem (np. pergamin, bez rewelacji ale mamy trochę więcej miękkiego światła:)
Oto program do obliczania głębi ostrości Smile

Re: Makrofotografia
02.03.11 20:07

Gogi
Gogi
Oprócz statywu - zapobiega drganiu rąk dobrze jest by ustawić jeszcze wyzwalacz na 10s wtedy wykluczymy wszelkie drgania nawet przyciśnięcie przyciuku do wyzwalania migawki. W podobny sposób robi się zdjęcia nocą - trzeba spełnić obydwa warynki. Zdjęcia wtedy są odpowiednio ostre.
W swoim kompakcie FujiFilm S8000 mam makro i supermakro (jest też podwójna stabilizacja obrazu) więc nie mam tego problemu. Niekiedy tylko nie chce mi się wyciągać statywu...

Ps. Jeśli jakieś nazwy nie są zbyt precyzyjne to proszę o poprawę fachowca, ja nim nie jestem a do nazewnictwa nie mam głowy Embarassed

Re: Makrofotografia
26.08.11 9:47

bopp
bopp
Orchids Wiki napisał:Czy są z nami właściciele lustrzanki z obiektywem pozwalającym robić takie zdjęcia lub innego kompaktowego aparatu z funkcją marko?


Ja robię zdjęcia lustrzanką, obiektywu macro nie mam (dobre macro jest dość drogie) ale stosuję pierścienie do macro-fotografii, które też dają spore powiększenia. I przy macro ważna też jest lampa pierścieniowa, którą nakręca się na przód obiektywu bo tylko w ten sposób można przy bardzo małej odległości dzielącej obiekt fotografowany od obiektywu dostatecznie go doświetlić.
A na koniec to co najtrudniejsze przy robieniu zdjęć. obróbka na komputerze, żeby naprawdę ładnie zdjęcia wyglądały. Smile

Re: Makrofotografia
27.08.11 2:17

KattiYo
KattiYo
ja robię zdjęcia Canonem Power Shot SX30IS a do zdjęć makro nakładam na obiektyw dodatkowy konwerter makro raynoxa.
Oczywiście często występuje problem trzęsących się rąk, dlatego dobrze robić takie zdjęcia ze statywem lub czymś co ustabilizuje rękę z aparatem.
Oto próbka - bez statywu
[img]Makrofotografia Mucha10[/img]
[img]Makrofotografia Auczek11[/img]

Re: Makrofotografia
27.08.11 22:28

bopp
bopp
Przy jakimkolwiek macro statyw to podstawa, dobrze jest też użyć wężyka spustowego do wyzwolenia migawki (mowa oczywiście o lustrzance)

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje