Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

jakie warunki?
on 04.12.09 11:08

avatar
norbi
Wiem że to pytanie dość ogólnikowe, zwłaszcza jeśli chodzi o cambrię, która jest generalnie mieszanką. Jakie Wy zapewniacie warunki przez cały rok swoim cambriom, że kwitną? Mam swoją już od 2lat, w tym roku wypuściła sporą pseudobulwę (tyle ze jest mniejsza od starej psd), fakt raz mi zgniła i hodowałem ja na nowo od jednej psd, później wypuściła malutką, i teraz tą nową, ale bez kwiatka. Od kwietnia do października jest za oknem, ma wtedy bardzo mokro, a teraz jest w temp. 18-20*C czasami spryskiwana, też ma wilgotno.

Re: jakie warunki?
on 04.12.09 20:19

avatar
Jolusia 
 
Ja posiadam tylko jedna Cambrię, która w tym roku pięknie kwitła.

Jeśli chodzi o warunki uprawy to najważniejszą sprawą jest zapewnienie roślinie podczas lata różnicy temperatur między dniem a nocą, co oznacza wakacje na balkonie. Podczas wzrostu należy obficie podlewać, ale substrat nie może być stale mokry tylko musi przesychać miedzy kolejna kąpielą. Przy wysokich letnich temperaturach można spryskiwać.

Nawozić należy z wielka uwaga ponieważ jej dość drobne korzenie są wrażliwe na sole i ulegają natychmiastowemu obumieraniu.

Ja nie podlewam Cambri tylko ja kąpie ponieważ jej nowe pseudobulwy są wrażliwe na wodę i szybko gniją.

W tej chwili Cambria przechodzi spoczynek , co oznacza zmniejszenie temperatury i podlewania. Ja swoja roślinę podlewam raz na dwa tygodni i to tylko trochę. Stoi na wschodni parapecie.

Re: jakie warunki?
on 06.12.09 23:13

avatar
Joane 
 
Ja swoje Cambrie trzymam obecnie na wschodnim oknie w temp. 15-18 stopni. Podlewam sporadycznie. Latem trochę więcej. Szczególnie ważne, aby po przekwitnięciu zapewnić im okres spoczynku na ok. 6-8 tygodni w chłodnym i jasnym miejscu podlewając raz na dwa, trzy tygodnie. Podobnie gdy pseudobulwy są duże ale nie w pełni wykształcone to obniżam im temp. Latem (połowa maja do końca sierpnia) są na balkonie.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog