Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Joane
Joane 
 
Storczyka tego posiadam od początku wsześnia tego roku. Zamówiłam go jako zdolnego do kwitnienia, a przyszedł z dwoma małymi pąkami z czego byłam bardzo szczęśliwa. Bałam się że pąki odpadną, ale widać że mu się u mnie spodobało i pokazał swoje piękne kwiatki ku mojej wielkiej radości.
Postawiłam go na zachodnim oknie przy temp. 20-23 stop. Teraz jest w na wschodnim oknie i wypuszcza kolejny liść.
Angraecum Longiscott 'OC' Angraecum_longiscott

Angraecum Longiscott 'OC' 7997286
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
I pomyśleć sobie, że są takie ćmy, które wtykają tak głęboko swój języczek w te kwiaty Very Happy
Carmella
Carmella 
 
Ale ciekawy storczyk ! Zachwyca mnie różnorodność kwiatów jakie mają storczyki.
Jolusia
Jolusia 
 
Mnie interesuje jedna sprawa, czy ten storczyk pachnie?
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Domyślam się, że jeśli pachnie to w nocy by wabić nocne motyle z rodziny zawisakowatych, które to zapylają właśnie storczyki o takiej budowie, wtykając swój "język" w tę długą "rurkę".

Tak jak tutaj.
Joane
Joane 
 
Storczyki Wiki dziękuję za ciekawostkę o ćmach które zapylają te kwiaty, obejrzałam też filmik. Naprawdę bardzo fascynujące.

Carmella chyba nie tylko ciebie zachwyca ich różnorodność, ale miliony zarażonych storczykomanów.

Jolusia nie mogę odpowiedzieć czy on pachnie. W dzień na pewno nie bo wąchałam. On stał też obok Beallary, króra swym zapachem wypełniała cały pokój.

Ten kwiatek to krzyżówka: Ang. Longicalar x Ang. scottianum.
Jest malutka i nadaje się dla wszystkich tych co mają brak miejsca.
Joane
Joane 
 
Jestem zrozpaczona. Właśnie stwierdziłam, że zmarnowałam to cudo. Tak pięknie mi rósł. Ale jak zaczęły grzać grzejniki to wysychał za bardzo więc przeniosłam go na inne miejsce i wsadzilam do wysokiego wazonu w którym na dnie był wilgotny keramzyt. Co dzień go spryskiwałam. Ale okazało się, że to spryskiwanie mu zaszkodziło i w ciągu kilku dni stracił wszystkie liście i trzon był zgnity. Następny przymocuję na podkładce. Sad
Michelangelo
Michelangelo
Joane, uszy do góry! Najważniejsze to wyciągać wnioski z popełnionych błędów, reszta się nie liczy. A storczyki łatwo "zapieścić na śmierć". Nie wiń się, chciałaś dobrze. Pozdrawiam Cool
Joane
Joane 
 
Dziękuję Ci za miłe słowa. Przeanalizowałam błędy i poszukałam gdzie mogę kupić drugiego i spróbuję dalej, aż do skutku. Smile
patrykgiel
patrykgiel
Czytałem gdzieś, że Angraecum zapyla 'specjalna' ćma która ma tak długi język zwinięty w trąbkę chyba 35 cm i wylizuje ten pyłek, z resztą ciekawe ponoć jest to tylko jeden gatunek, czyżby tylko on go zapylał ?? Shocked
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Przejrzyj dokładnie forum, a znajdziesz odpowiedź.
Joane
Joane 
 
Kupiłam znowu, tym razem dwie. Są dużo większe i zdrowsze jak poprzednia. Mam nadzieję, że tych nie zmarnuję.
Angraecum Longiscott 'OC' Angraecum_longiscott
Argulina
Argulina
Nie zmarnujesz Smile powodzenia w uprawie hejka
Jolusia
Jolusia 
 
Joane bardzo ładne egzemplarze. ok

Jeśli pozwolisz to znalazłam kilka informacji, które ci pomogą w uprawie, tak więc ten storczyk lubi spryskiwanie z czym się wiąże całoroczne utrzymywanie wilgoci nie mniejszej niż 80%, ciepło przez cały rok i podłoże musi być zawsze wilgotne. Nawozić należy systematycznie dawką jaką podaje producent. Preferuje jasny parapet, ale nie bezpośrednie słońce.

Przy spełnieniu tych warunków będą rosły jak na drożdżach czego ci życzę. hejka
Joane
Joane 
 
Jolu serdecznie dziękuję za te rady. Zastosuję je i zobaczę jak będą rosnąć. całus
Joane
Joane 
 
Zastosowałam te warunki uprawy i na razie widzę efekty w postaci nowych korzonków. Zobaczymy jak dalej. U mnie najgorszy okres dla nich to miesiące zimowe. Dzięki za rady.
Joane
Joane 
 
Oto efekty zmiany warunków uprawy.
Na każdej pojawiły się korzonki i jeszcze coś. Ale co to nie wiem.

Angraecum Longiscott 'OC' 9642672

Angraecum Longiscott 'OC' 9642657
Jolusia
Jolusia 
 
No gratuluję, bo mi się wydaje, że to pędzik idzie clap
Joane
Joane 
 
Obecnie wyraźnie widać. Na jednej roślince jest pędzik.

Angraecum Longiscott 'OC' 9906009

Na drugiej keiki.

Angraecum Longiscott 'OC' 9905997
Joane
Joane 
 
U drugiego powyżej keiki, po lewej pojawiło się znowu coś. Może to będzie pędzik? scratch
Angraecum Longiscott 'OC' 10057063
Argulina
Argulina
Super Smile trzymam kciuki żeby to był pędzik ok
Joane
Joane 
 
To coś okazało się pędzikiem. Mam zatem jedno keiki i dwa pędy kwiatostanowe.
A to największe pąki.
Angraecum Longiscott 'OC' 10394299
Joane
Joane 
 
Dzisiaj się całkowicie otworzył pierwszy kwiat. Kwiaty pachną. Wieczorem zaczynają wydzielać delikatny słodki zapach, który przechodzi w intensywny mdły.
Angraecum Longiscott 'OC' 10493363

Angraecum Longiscott 'OC' 10535108

Angraecum Longiscott 'OC' 10535120

Angraecum Longiscott 'OC' 10535146

Angraecum Longiscott 'OC' 10535102
Joane
Joane 
 
Otworzył kolejne pączki, które niesamowicie pachną. Zapach wypełnia cały pokój.
Angraecum Longiscott 'OC' 10782772
Carmella
Carmella 
 
Śliczne są te kwiatuszki !

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje