Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jolusia 

Tego storczyka posiadam pół roku. Stoi na południowym oknie gdzie temperatury dochodzą do 25 stopni C. Podlewam go dość obficie. Od momentu kupna kwitnie cały czas . Kwiaty wydzielają ładny i przyjemny zapach.

Orchids Wiki 

A jaki jest ten zapach? O ile można go do czegoś porównać.
Jolusia 

Ten zapach jest słodki. Chyba można go porównać do miodu Very Happy
Orchids Wiki 

Chętnie obejrzę zdjęcia pseudobulw i liści tego storczyka wesołek
Joane 

Czy on musi cały czas być na południowym oknie i czy potrzebuje też okresu spoczynku w chłodniejszych temperaturach Question
Jolusia 

Storczyki Wiki jako takich pseudobulw nie ma, wygląda tak

Joane ten storczyk powinien być uprawiany w temperaturach od 18 do 23 stopni na jasnym parapecie gdzie ma bezpośrednie słońce rano i popołudniu. Na pytanie dotyczące okresu spoczynku nie umiem odpowiedzieć, ponieważ zbyt krótko mam storczyk. Mogę sobie wyobrazić, że nie przechodzi stanu spoczynku, ale to się okaże dopiero w przyszłym roku przy następnym kwitnieniu.
Orchids Wiki 

Storczyki nie mające pseudobulw zazwyczaj nie przechodzą stanu spoczynku co w logiczny sposób jest wytłumaczalne bardzo prosto.
Joane 

Dziękuję za informację. Bardzo mi się spodobał jego kolor i to że tak długo kwitnie, a do tego pachnie. Zastanawiałam się czy mam warunki na jego uprawę, ale jak widzę muszę się jeszcze wstrzymać Sad
Jolusia 

Dzisiaj mogę zdecydowanie powiedzieć, że storczyk ten nie przechodzi stanu spoczynku, a wręcz przeciwnie lubi wilgotno, jasno i ciepło jak i systematyczne nawożenie. Przy takich warunkach wygląda tak

Joane 

Bardzo interesująco wygląda ten pędzik z pąkami. ok
Jolusia 

Dzisiaj przedstawia sie owy pęd tak hejka

Cattleya
Wspaniale się rozwija! clap
Jolusia 

Nareszcie kwiat clap

Neska 

Pięknie wygląda i pięknie rośnie, warunki u ciebie odpowiadają mu stuprocentowo ok

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

See also | Zobacz także

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog