Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Joane
Joane 
 
Pochodzę z Dendrobium Nobile ale nie wiem czy jestem bezimienną hybrydą czy też mam jakąś nazwę Question Proszę o uświadomienie mnie.
[ROZWIĄZANE] Dendrobium Starclass 'Lilac' 5b4a9ef0bb0d4fac
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Pewnie gdzieś ktoś kiedyś nadał jej nazwę tworząc ją. Niestety mi nazwa nie jest znana, choć wysłałem zapytanie do osoby bardziej kompetentnej w tej sprawie.

Rozumiem, że fiszka lub naklejka na doniczce nie informowała ani o źródle pochodzenia rośliny, ani o innych cennych danych do rozpoznania nazwy hybrydy?
Joane
Joane 
 
Dokładnie tak. Jak go kupowałam to nie było nawet żadnej naklejki ani fiszki. Po wyglądzie kwiatów domyśliłam się że to Nobile.
Carmella
Carmella 
 
Na pewno nobile. Zapewne hybryda z Yamamoto Group
Joane
Joane 
 
Znalazłam fiszkę, na której był adres internetowy hodowcy i napisałam do niego maila z pytaniem o nazwę, ale do tej pory nie mam odpowiedzi. Crying or Very sad
Ale to nic.
paula4u2
paula4u2
Udało się, znalazłam go... zaczęłam od yamamoto, przeszukałam wystawy w Tajlandii, zajrzałam do sklepów w Niemczech i Holandii. Dostałam już oczopląsu od kolorów, ale udało się. To jest po prostu Dendrobium Starclass 'Lilac'. W zależności od warunków w jakich rosną i nawozów jakie się stosuje no i chyba aparatu fotograficznego, a także fotografa zmienia odcień fioletu. Rolling Eyes
[ROZWIĄZANE] Dendrobium Starclass 'Lilac' Starclass
[ROZWIĄZANE] Dendrobium Starclass 'Lilac' Dendrobium_starclass_lilac
[ROZWIĄZANE] Dendrobium Starclass 'Lilac' Den_starclass_lilac
Joane
Joane 
 
Paula stokrotne dzięki za twoje wysiłki w wyszukiwaniu nazw, naszych storczyków. Należy ci się 1000 całus

To prawda że w zależności jakie ujęcie tym inny kolor. Ale sobie poradziłaś.
Dzięki. ❤

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje