Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Oncidium Mieke von Holm
on 27.12.12 5:36

Gogi
Zakupione w maju 2011 roku, chętnie kwitnie z każdej nowej pseudobulwy, często dwa razy w roku. Od wiosny do jesieni uprawiane na balkonie, podlewane tak jak wszystkie inne Oncidiinae, co jakiś czas dodawany nawóz (choć myślę, że troszkę za mało). Z końcem września wniesione do domu i umieszczone na chłodnym strychu, lekko ograniczone podlewanie. Wraz z pojawieniem się pędu (koniec października) wniesione do mieszkania i stopniowo zwiększanie podlewania (co drugie z połową dawki nawozu do storczyków). W czasie kwitnienia podlewane przez namaczanie raz w tygodniu. Kwitnie obecnie na dwóch pseudobulwach, łącznie pięć pędów kwiatowych. Pachnie delikatnie kokosem.

Re: Oncidium Mieke von Holm
on 22.09.13 22:49

Olaya
Piękne Smile
Mam takie samo Oncidium.. Obecnie wypuściło aż 4 pędy kwiatowe, ale niestety nie widać oznak na pojawienie się nowej roślinki. Czy jest coś co mogę zrobić?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog