Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
bo1rek
Witam. Proszę o poradę. Szukam dobrego kandydata na okno północne, różniącego się od falków zarówno wyglądem całej rośliny, jak i kwiatów. Dodam, że temperatury w dzień w granicach 23-25*C, w nocy nieco niżej.
avatar
Efka 
 
Ponoć nadają się ciepłolubne Paphiopedilum, storczyki z rodzaju Aerangis, Angraecum. Raczej nic łatwo dostępnego (w kwiaciarni). Podobno Ludisie (ozdobne bardziej liście, niż kwiaty)- te można kupić w markecie.
Ciepłe, cieniste miejsca są zwykle w lasach i towarzyszy im wysoka wilgotność, więc może wystąpić potrzeba jej podniesienia (np.akwarium). Zależy jeszcze, jakie to okno (wielkość, czy za nim jest otwarta przestrzeń itp.).
A może spodobałyby Ci się botaniczne Phalaenopsis, to jednak inna 'bajka', niż hybrydy, a z nich coś dałoby się chyba wybrać. Generalnie łatwiej zapełnić jaśniejsze okno. Wiele storczyków na północnym utrzyma się przy życiu, ale ze wzrostem, kwitnieniem i jakością kwitnienia może już być baaardzo różnie.
avatar
bo1rek
Okno jest północne, ale całkiem jasne. To to, na którym stoi Cambria, na zdjęciu widać, że jest jasne.
Ja, po rozejrzeniu się w książkach, pomyślałem o Paphiopedillum "rewolwerowym" albo o Zygopetalum.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com