Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Gogi
Gogi
Niewiele znalazłam informacji na temat tej krzyżówki. Będę wdzięczna za uzupełnienie lub poprawienie o nim informacji.

Bulbophyllum (echinolabium x carunculatum)

Pochodzenie: Azja Pd-Wsch, część Ameryki Pd.

Uprawa: zimą parapet i dużo światła; latem na dworze w cieniu;

Temperatura: cały rok 20-25°C, w nocy 18°C nawet mniej; aby zainicjować kwitnienie trzymać zimą w chłodzie przez 4 tygodnie.

Podlewanie: równomierne latem by podłoże było wilgotne; w zimie podlewać umiarkowanie gdy podłoże dobrze przeschnie.

Nawożenie: w fazie wzrostu od marca do pażdziernika co 14 dni (połowę określonego stężenia); od listopada do lutego nie nawozić.

Mój egzemplarz, już dorosły, zakupiłam we wrześniu 2011r. i od razu pozostał na balkonie przez prawie miesiąc.
Tak wyglądał zaraz po zakupie i w lewym, dolnym rogu za zwiniętym liściem widać młodą, dojrzewającą pseudobulwę
Bulbophyllum Wilbur Chang DSCF0145-1

Po przeniesieniu z balkonu pozostał na chłodnym strychu gdzie temperatura w październiku wahała się w okolicach 15°C, przez ten czas nie był podlewany.

Na początku listopada zauważyłam,że roślina podjęła wegetację:
pojawiłą się nowa pseudobulwa
Bulbophyllum Wilbur Chang DSCF0816

oraz pęd kwiatowy z tej wcześniej dojrzewającej pseudobulwy
Bulbophyllum Wilbur Chang DSCF0819

Niestety w tym momencie popełniłam błąd, najpierw podlałam i zostawiłam w chłodzie a potem przeniosłam do ciepłego pomieszczenia. Za tydzień pęd zczerniał i zgnił.

Moje wnioski: gdybym najpierw przeniosła do ciepłego pomieszczenia a następnie lekko zwilżyła podłoże zanim dobrze namoczyłam doniczkę pęd zaczął by się poprawnie rozwijać.

Innym błędem było to,że nie zaglądnęłam zaraz po zakupie do doniczki i nie sprawdziłam w jakim podłożu rośnie - okazało się,że jest to samo spagnum a więc w zimie słabo przesychające podłoże.

Moje wnioski: obecnie zmieniłam podłoże na bardziej przepuszczalne: kora+chipsy kokosowe+spagnum+seramis.

Pomimo złego traktowania system korzeniowy jest świetnie rozwinięty. Nowa pseudobulwa rozwija się bardzo dobrze więc myślę,że za jakiś czas doczekam się następnego pędu.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje