Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Aerangis rhodosticta
08.11.09 23:29

Carmella
Carmella 
 
Aerangis rhodosticta - jest to miniaturowy epifit. W naturze występuje w Republice Środkowej Afryki, Kamerunie, Kongo, Zair,ze Etiopii, Kenii, Tanzanii i Ugandzie. Najczęściej można je spotkać na niższych gałęziach drzew i krzewów. W uprawie domowej nadaję się do orchidarium, ale można je też efektownie prezentować przymocowane na kawałku kory, oraz oczywiście również tradycyjnie w doniczce. Kwitną zimą oraz wiosną. Latem roślina jest w pełni wzrostu i potrzebuje wysokiej wilgotności powietrza i większej ilości wody oraz regularnego nawożenia do połowy jesieni, kiedy te zabiegi należy ograniczyć, ale oczywiście nie można dopuścić do zaschnięcia rośliny. Do doprowadzenia do ponownego kwitnienia konieczne jest zapewnienie dobowej amplitudy temperatury powietrza ok. 10 st. C.

Aerangis rhodosticta ZZ_100_1192

Aerangis rhodosticta Aerangis%20rhodostica_1
zdjęcie kwiatów autorstwa Pani Grażyny Bombik pochodzi ze strony http://www.orchidarium.pl/Galeria/galerialfam.php?obraz=63
Carmella
Carmella 
 
Mój aerangis dostał w sobotę nowe "mieszkanie"

Aerangis rhodosticta A1e69b2b62bb86e8
koska
koska
Carmello, bardzo mnie ciekawi, w jaki sposób obniżasz temperaturę do 10 stopni, o kórych piszesz.... niesamowity jest ten storczyk. Już kiedyś zwróciłam na niego uwagę Shocked Planowałam go kupić do mojego malutkiego orchidarium stworzonego ze starego akwarium. Mam w nim kilka roślin już i z chęcią wzbogaciłabym kolekcję o tę piękność, jednak z tego, co przeczytałam, wychodzi, że Aerangis rhodosticta jest raczej chłodnolubnym storczykiem Neutral Zatem nie nadaje się do ciepłego orchidarium. Czy może jest tak, że on lubi ciepło, tylko przez krótki okres spoczynku musi mieć obniżoną temperaturę? Wówczas musiałabym kombinować coś z wystawianiem go poza orchidarium, gdzie jest mniejsza wilgotność i chłodniej.
Masz ten okaz, więc napisz może, jak Ty z nim postępujesz. Fajnie by było, żeby oprócz takich informacji podstawowych o storczykach, podawać również własne doświadczenia i sukcesy w uprawie konkretnych storczyków. Czasami wymagania roślin - przedstawione w ogólnych informacjach - są dla nas zbyt wielkie, a okazuje się (po doświadczeniach innych hodowców), że niewiele więcej trzeba pracy niż przy Phal. scratch
Carmella
Carmella 
 
Ja mam tego storczyka dopiero od półtora miesiąca, kupiłam go z przekwitniętym pędem.
Więc wszystko przede mną.
Jak zapewnić różnicę temperatur - to w sumie proste latem podczas upałów może być nawet 40 st, podczas kiedy nocą temp spada. Teraz też mam akurat tak, że zaczynamy grzać po powrocie z pracy, różnicę temp. mam ok. 5 st.
Teoria, teorią, a jak będzie to zobaczymy za ok. rok. Wink
Carmella
Carmella 
 
Mojemu Aerangis jest chyba całkiem nieźle. Już jakiś czas temu pojawił się nowy korzeń, a wczoraj dojrzałam kolejny. Na razie z racji tego, że jest malutki trudno go sfocić.
To pierwszy korzonek, który pojawił się u mnie :

Aerangis rhodosticta D7c016306eec4340
a tu ten malutki:
Aerangis rhodosticta 6ed8dd7ce1d1a254
Carmella
Carmella 
 
Mój maluszek dziś Smile
Aerangis rhodosticta C4e65cbd93f29f7c
Argulina
Argulina
Carmello widać że mu dobrze u Ciebie i może niebawem ucieszy cię jakąś niespodzianką
Joane
Joane 
 
Carmela, jak wygląda roślinka obecnie? Smile
Carmella
Carmella 
 
Joane, roślina ma się dobrze, rośnie - ale jak na razie listki i korzonki Smile Jeżeli chodzi o kwitnienie to pędu spodziewam się w końcówce lata, wczesną jesienią (na razie temperatura jest stała, te kilka dni ciepła kiedy nie trzeba było grzać w kaloryferach to za mało, żeby coś się zaczęło dziać).
Carmella
Carmella 
 
Niestety jakiś czas temu musiałam się pożegnać z moim aerangisem. Najprawdopodobniej go przelałam. Zamierzam jednak jeszcze raz spróbować z tą rośliną.
Neska
Neska 
 
Szkoda maluszka, tak się ślicznie zapowiadał Sad

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje