Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

annaroman
Witam, dzisiaj dostałam od znajomej dwa nowe, duże okazy. Są to rośliny zakupione kilka lat temu na wystawie. Kiedyś pięknie kwitły, na dzień dzisiejszy po przeprowadzce stały się bardzo zaniedbane, ewidentnie chorują. Niestety nie znam nawet ich nazw więc może ktoś pomoże w identyfikacji Smile Przesadziłam je natychmiast, korzenie są w dobrym stanie. Na liściach natomiast widnieją drobne białe plamki są brązowe, a nawet brunatne.
Proszę o pomoc jak poradzić sobie z tym zjawiskiem i czy w ogóle jest dla nich ratunek?

boziu 

Pierwsza roślina to Cymbidium, druga to Zygopetalum. Odseparuj Cymbidium od pozostałych roślin. Trawią je wirusy i grzyby - zastosuj opryski, ale co do środków Ci nie pomogę, bo to nie moja działka Wink Wstaw więcej zdjęć.
Zygopetalum natomiast ma się całkiem dobrze. Pierwsze liście osłonowe są wyraźnie uszkodzone/przelane i podgnite, ale ważniejsze są te, które wychodzą jako nowe - wyglądają bardzo dobrze. Spróbuj wzmocnić roślinę jakimś środkiem witaminowym i nawozem, bo to świeże przyrosty.

Myślę, że będzie dobrze Wink

PS. Gdyby to nie był problem to chętny byłbym na taki zarażony różnymi rzeczami liść Cymbidium - przydałby mi się do badań Wink
annaroman
Nie ma sprawy, mówisz i masz Smile tylko jak? Pocztą?
Cymbidium
Ja bym obciął wszystkie liście Cymbidium na krótko opryskał miedzianem i tutaj do wyboru: Confidor 200 SL, Mospilan 20 SP, Actellic 50 EC.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com