Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cochleanthes Moliere
12.05.11 6:59

Jolusia
Jolusia 
 
To hybryda powstała z Cochleanthes amazonica x discolor.

Występuje w Peru i Ekwadorze.

Latem dobrze się czuje w umiarkowanych temperaturach, a zimą w chłodnych ze względu na stan spoczynku.

Do uprawy tej rośliny potrzebny jest jasny parapet.

Podlewam jak substrat podeschnie, ale nie wyschnie i raz w tygodniu nawożę dawką jaką zaleca producent.

Kwiaty pachną, jednak jak dla mnie trudno określić ich zapach.


Cochleanthes  Moliere Imgp6823

Cochleanthes  Moliere Imgp6824

Cochleanthes  Moliere Imgp6825

Cochleanthes  Moliere Imgp6826

Cochleanthes  Moliere Imgp6827

Cochleanthes  Moliere Imgp6828
Neska
Neska 
 
Czy on nie tworzy typowych pseudobulw?
Kolor ma przecudny ok
Jolusia
Jolusia 
 
Neska roślina nie ma pseudobulw. Listki wychodzą z jednego skupiska to wygląda tak jak Miltonia bez pseudobulwy.

Storczyk rozrasta się w szybkim tempie. Podsączany jest od dołu i nawożony cały czas. Będzie znowu kwitł. Laughing
annaroman
annaroman
Witam, zakupiłam ten cudny okaz na ostatniej giełdzie storczyków w Krakowie. Szukałam dodatkowych informacji w internecie, ale nie są one zbyt obfite. Roślina jest posadzona w sphagnum i zasypana od góry drobnym żwirkiem (sprzedawca powiedział, że jest to w celu ograniczenia rozsiewania się chwastów). Tak na prawdę nie wiem jakie podłoże byłoby optymalne. Jeśli ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu tej rośliny będę wdzięczna za dodatkowe informacje. Pozdrawiam.
Jolusia
Jolusia 
 
Jeżeli umiesz się obchodzić z tym rodzjem podłóżą to zostaw ją w nim i podsączaj od dołu będzie ładnie się rozrastała.
annaroman
annaroman
Póki co na pewno zostanie ponieważ ma kilka pędów kwiatowych i nie chciałabym ryzykować przesadzania. Przeczytałam gdzieś, że lubi korę lipy, ale nie jest to wiadomość potwierdzona.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje