Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cochleanthes Moliere
on 12.05.11 6:59

Jolusia 

To hybryda powstała z Cochleanthes amazonica x discolor.

Występuje w Peru i Ekwadorze.

Latem dobrze się czuje w umiarkowanych temperaturach, a zimą w chłodnych ze względu na stan spoczynku.

Do uprawy tej rośliny potrzebny jest jasny parapet.

Podlewam jak substrat podeschnie, ale nie wyschnie i raz w tygodniu nawożę dawką jaką zaleca producent.

Kwiaty pachną, jednak jak dla mnie trudno określić ich zapach.

Re: Cochleanthes Moliere
on 17.05.11 8:46

Neska 

Czy on nie tworzy typowych pseudobulw?
Kolor ma przecudny ok

on 06.06.11 2:38

Jolusia 

Neska roślina nie ma pseudobulw. Listki wychodzą z jednego skupiska to wygląda tak jak Miltonia bez pseudobulwy.

Storczyk rozrasta się w szybkim tempie. Podsączany jest od dołu i nawożony cały czas. Będzie znowu kwitł. Laughing

on 03.10.11 7:20

annaroman
Witam, zakupiłam ten cudny okaz na ostatniej giełdzie storczyków w Krakowie. Szukałam dodatkowych informacji w internecie, ale nie są one zbyt obfite. Roślina jest posadzona w sphagnum i zasypana od góry drobnym żwirkiem (sprzedawca powiedział, że jest to w celu ograniczenia rozsiewania się chwastów). Tak na prawdę nie wiem jakie podłoże byłoby optymalne. Jeśli ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu tej rośliny będę wdzięczna za dodatkowe informacje. Pozdrawiam.

on 03.10.11 23:57

Jolusia 

Jeżeli umiesz się obchodzić z tym rodzjem podłóżą to zostaw ją w nim i podsączaj od dołu będzie ładnie się rozrastała.

on 04.10.11 1:26

annaroman
Póki co na pewno zostanie ponieważ ma kilka pędów kwiatowych i nie chciałabym ryzykować przesadzania. Przeczytałam gdzieś, że lubi korę lipy, ale nie jest to wiadomość potwierdzona.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog