Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Phalaenopsis speciosa
25.03.11 8:25

Jolusia
Jolusia 
 
Został kupiony jako mizerna roślinka praktycznie już na wykończeniu, czyli czekało na mnie zadanie specjalne co oznacza przywrócenie roślinie życia. Na pierwszy rzut oka można było rozpoznać błąd osoby, która uprawiała storczyka wcześniej, a mianowicie gruba kora, brak wilgoci. Pierwsze co zrobiłam to natychmiastowa zmiana podłoża na sphagnum , ciepły południowy parapet z bezpośrednim słońcem i cieniowaniem w godzinach południowych. Storczyka nie podlewałam ani kąpałam tylko podsączałam od dołu. Raz na dwa tygodnie dodawałam do wody niewielką ilość nawozu i również ta wodą spryskiwałam listki od dołu. Storczyk po krótkim czasie zaczął ładnie rosnąć i wypuszczać piękne korzonki. Nie myślałam, że w tak krótkim czasie obdarzy mnie swoimi kwiatami. Najpierw jeden pęd, a teraz drugi, którego muszę profilować aby rósł prosto.
Pączki prezentują się bardzo ciekawie. Zobaczymy jaki będzie kwiat ok

Phalaenopsis speciosa Imgp6611

Phalaenopsis speciosa Imgp6612
Neska
Neska 
 
Rzeczywiście, pączki prezentują się okazale, widać zapowiedź pięknego koloru Very Happy .
Carmella
Carmella 
 
On wiedział, że trafił tak, że już nic złego mu się nie stanie i dlatego od razu postanowił kwitnąć Smile
doriska
doriska
Piękny widok, ale jeszcze piękniejszy będzie jak pączki się otworzą. Gratuluję Smile
Jolusia
Jolusia 
 
Kwiaty są piękne, soczysto czerwone z jedym białym płatkiem i wytwarzają lekki zapach ok

Phalaenopsis speciosa Imgp6710

Phalaenopsis speciosa Imgp6618
doriska
doriska
Cudo Smile
Carmella
Carmella 
 
Jest przepiękny! Ty wiesz Jolusiu czym nas kusić Smile
Jolusia
Jolusia 
 
Kolejny otwarty kwiat clap

Phalaenopsis speciosa Imgp6711
doriska
doriska
Joluś każdy kwit jest tak samo ułożony kolorystyczne? Chyba już wiem na co będę oszczędzała w najbliższym czasie, nie potrafię oczu oderwać od niego Shocked
Jolusia
Jolusia 
 
doriska jak na razie dwa kwiaty są jak bliżniaki, zobaczymy jaki będzie trzeci. Ja również nie mogę się napatrzeć na tego dostojniaka hejka

Ten storczyk nie jest wcale tak łatwy do kupienia, przynajmniej ja go nieczęsto widuje.
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Prezentowane kwitnienie jest identyczne jak u:

Phalaenopsis speciosa var tetraspis 'C1' lub Phalaenopsis speciosa var tetraspis C1
Phalaenopsis tetraspis var C1 lub Phalaenopsis tetraspis 'C1'
Phalaenopsis speciosa var C1 lub Phalaenopsis speciosa 'C1'

Powyżesze nazwy są synonimami tej samej rośliny figurujacymi w różnym zapisie.
aniusia123
aniusia123
Jak to możliwe, że tylko jeden płatek jest biały?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje