Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Neska
Neska 
 
Sophrolaeliocattleya Jewel Box 'Scheherazade'
Tę piękną międzyrodzajową hybrydę mam od jesieni 2009. Rośnie w wiszącej doniczce zawieszona w bardzo jasnym oknie z północną wystawą, posadzona w grubym podłożu. Podlewanie uzależniam od szybkości wysychania i stadium rozwoju rośliny: w czasie dojrzewania pseudobulwy wyraźnie je ograniczyłam; mając dostatek rannego światła, roślina bez problemu zawiązała pąki i zakwitła. Pseudobulwy początkowo cienkie, maczugowate, w trakcie dojrzewania zrobiły się bardzo grube. Liście charakterystyczne, duże, jasno-zielone, miękkie, twardniejące w miarę starzenia.
Kwiaty mają ok. 7 cm. średnicy, na tym pędzie są cztery, a na sąsiedniej pseudobulwie pąki dopiero się pokazują.
Nawożenie nawozami typowymi dla storczyków stosowałam w małych dawkach od wiosny do grudnia, teraz tylko obficie namaczam co 6-7 dni.

Slc. Jewel Box 'Scheherazade'  Normal_e0b59ce12082753b
Joane
Joane 
 
Bardzo mi się podoba. Lubię takie wybarwienie.
Dodałaś mi otuchy, że Twoja zakwitła na jasnym północnym parapecie. U mnie w zimie nie dociera do okien słońce. A więc jest nadzieja, że moje Cattlaye też przeżyją i znowu zakwitną.
A pachnie Twoja?
Neska
Neska 
 
Joane, moje północne okno jest chyba lepiej oświetlone, niż niejedno południowe, bo mieszkam na 3 piętrze, między blokami są duże odstępy, a całe osiedle leży na wzgórzu. Okno jest oświetlone od wschodu do zachodu. Czytałam, że właśnie wczesne, ranne słońce jest bardzo ważne dla zainicjowania kwitnienia.
Różnie jednak przebiega rozwój roślin w tych samych warunkach: tuż obok wisi inna katleja, nieoznakowana z Allegro, następna stoi pod nimi na parapecie i przyrosty są mizerne, choć staram się im dogodzić. Kiedy roślinka zaadoptuje się w nowych warunkach, zaczyna rosnąć jak szalona, zaobserwowałam to szczególnie wyraźnie u miltonii, a ty zauważyłaś zmianę wyglądu E. radicans. Jednak proces adaptacji jest różny, często bardzo długi.
Na razie nie pachnie, ale to jeszcze nie jest pełny rozkwit.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje