Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchidarium u Kamila
06.11.10 3:40

Cymbidium
Cymbidium
Orchidarium u Kamila 08ecfa90ce783d94med

Orchidarium u Kamila 2ba0fb4b67933219med

Orchidarium u Kamila 08ecfa90ce783d94med

Orchidarium u Kamila Daca001e88bbd0f9med

Orchidarium u Kamila E08483c25cfea4b8med

Orchidarium u Kamila 0084fb7dc22bfab9med

Orchidarium u Kamila 0d28ed3f44e92d54med

W środku posadzone są:
Dipteranthus grandiflorus
Kawa arabska
Fatsjobluszcz
Dendrobium aggregatum
Dendrobium victoria-reginae
Vanilla planifolia
2 hybrydy ocidiowatych
i keiki Phalaenopsis
Carmella
Carmella 
 
nooo...

jeszcze ma sporo miejsca Wink
grazka2211
grazka2211
Witaj Kamil.
Fajne początki nowego orchidarium. Napisz mi proszę, jakich rozmiarów jest pojemnik i jakiego typu żarówek używasz. Moje pytania są czysto techniczne, bo może w najbliższej przyszłości coś takiego powstanie.

Cymbidium
Cymbidium
Terrarium :62 cm długości x 30 cm głębokości x 40 cm wysokości

1 świetlówka Flora Glo

podłoże stanowi kora jodłowo-sosnowa różnej granulacji

i póki co tyle z wyposażenia, w przyszłości być może niedalekiej, pojawi się wiatrak czy coś w ten deseń- do wspomagania ruchu powietrza.
grazka2211
grazka2211
Dziękuje za szybką odpowiedz. Osobiście zastanawiam się nad żarówkami led (w trzech kolorach). Niestety są to żarówki "nowe" i chyba ich jeszcze nikt nie stosował. Czemu akurat te? Kwestia rachunków. Pobierają dużo mniej prądu mimo, że inwestycja trochę kosztowniejsza.
Cymbidium
Cymbidium
Czy kosztowniejsza to nie wiem -chodziło o widmo światła odpowiednie do przeprowadzania fotosyntezy i przedłużania dnia roślinom.
A dlaczego w trzech kolorach? Dla lepszego efektu wizualnego??
grazka2211
grazka2211
Nie, nie dla efektu wizualnego. Każda barwa ma wpływ na roślinę-kwitnienie, wzrost i oczywiście też przedłużenie dnia rośliną. Do tego u mnie dochodzi mała ilość światła słonecznego.
Cymbidium
Cymbidium
Myślę, że nie potrzeba 3 różnych świetlówek wystarczy 1 o widmie dostosowanym do potrzeb roślin.
grazka2211
grazka2211
I tu zaczyna być problem. Poczytałam trochę na temat żarówek i oświetlenia. Poczytał też mój partner i stwierdził, że te będą najlepsze. Ja się na tym nie znam Embarassed . On ma mi zrobić prezent na święta (przy mojej malutkiej pomocy). Reszta, czyli opieka nad storczykami będzie należeć do mnie.
paula4u2
paula4u2
Własnie ja też się zastanawiam nad tymi LED-ami, szukałam sporo na internecie ale storczykomaniacy są niechętni do eksperymentowania ze swoimi maluchami. Nadchodzi zima i muszę szybko się zdecydować gdzie bedą zimować. Bo na parapecie łazienkowym zaczyna się robić za chłodno w nocy.
Cymbidium
Cymbidium
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale mnie na przykład odstraszył koszt świetlówki ledowej, a użytkowanie jej daje efekt ten sam co przy stosowaniu świetlówek typu flora.- Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.
grazka2211
grazka2211
No to nic,jak wszystko pójdzie po mojej myśli to będą pionierką chyba w tej dziedzinie. Smile
aniusia123
aniusia123
Mnie się też marzy takie orchidarium , może się zdecyduję Smile pozdrawiam:)
Cymbidium
Cymbidium
Orchidarium u Kamila Dscf00752011xi

rafael.bronzel
rafael.bronzel
Ja w swoim orchidarium zastosowałem świetlówki typu Flora itp. 4 rożne rodzaje tak żeby pokryć w miarę całe widmo. Całość zapala włącznik czasowy, żebym nie musiał pamiętać o włączaniu, a jest to też swego rodzaju symulator obecnosci Very Happy U mnie też wielkość jest dużo większa...
Cymbidium
Cymbidium
Długo, długo nic i nowe kwitnienia-duży spontan u moich roślin:
Orchidarium u Kamila DSCF1597a

Orchidarium u Kamila DSCF1598a

Orchidarium u Kamila DSCF1599a
Cymbidium
Cymbidium
Nowy nabytek Barbosella cucullata

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje