Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Neska
Neska 
 
Miltoniopsis Herralexander to piękna, "komercyjna", hybryda wyhodowana w USA stosunkowo niedawno, bo w 1992r. Jego rodzice to M. Alexandre Dumas i M. Herrenhausen . Widać na nim staranną selekcję koloru i kształtu. Ma duże, bratkopodobne, pachnące kwiaty, które utrzymują się do 5 tyg. Jak wszystkie miltoniopsisy ma bardzo płaskie pseudobulwy wyrastające ciasno obok siebie, zakończone jednym liściem. Liście są szarawe, wąskie i ostre. W naturze /Kostaryka, Ekwador, Panama/ miltoniopsisy rosną w obszarach podwyższonej wilgotności, ale ich krzyżówki świetnie radzą sobie w naszych domach.

Moja roślinka jest u mnie od stycznia br. Nie lubi zraszania, a nawet zamgławiania. Rośnie w średnim, standardowym podłożu. Co 3-4 dni zanurzam doniczkę, ale na 3 cm powyżej linii wody, ponieważ chcę uniknąć gnicia psb. Nawożę co czwarte podlewanie. Tak uprawiany miltoniopsis bardzo szybko wypuścił dwie pseudobulwy i pędy kwiatowe. Powiem szczerze, po lekturze opinii na temat miltonii i miltoniopsisów, bałam się, że nie podołam; teraz jestem przekonana, że ich uprawa jest wręcz zupełnie prosta, a kwitnienia wprost bajeczne!

Tu widać charakterystyczne cechy budowy miltoniopsisów:

Miltoniopsis Herralexander DSCN2117

Już lada dzień:

Miltoniopsis Herralexander DSCN2155
Carmella
Carmella 
 
Nesko, niecierpliwie czekam na zdjęcia kwiatów. Gratulacje ! Ja w wielu miejscach czytam, że Miltonie (i pokrewne) są trudne w hodowli. Dlatego się na nie nie skusiłam jeszcze (u mnie różnie bywa z wilgotnością).
Neska
Neska 
 
Michelangelo już pisał, że nie trzeba przejmować się harmonijkami na liściach, najważniejsza jest wilgotność podłoża, a właściwie wyczucie optymalnej wilgotności / mokro, ale nie przesuszyć i nie zalać/. Nie jest to takie wcale trudne, nawet w warunkach kaloryferowych grzań. Zapomniałam napisać o ważnej rzeczy: każdy mój storczyk ma 1/3 doniczki gruboziarnistego keramzytu, doniczki są gęsto podziurawione, stoją w osłonkach zawieszone 2 cm nad dnem, bez nawilżenia od dołu.
Joane
Joane 
 
Gratuluję własnego pędzika na Miltonii. Teraz czekamy na kwiatki. wesołek
Neska
Neska 
 
Proszę bardzo! Na razie kwiat jest jeszcze żółtawy, za parę dni będzie śnieżno- biały, pojawi się też w godzinach południowych cudowny zapach, który ja określam jako cierpki rabarbar Very Happy

Miltoniopsis Herralexander Miltoniopsis_herralexander
Borka
Borka
No no no jak się pięknie prezentuje Smile jeszcze jak rozkwitną wszystkie pączki...Taka mała roślina a tyle kwiatów będzie mieć. Gratuluję Smile
Joane
Joane 
 
Czekanie zostało nagrodzone pięknym kwiatkiem. kwiatek
Jak wszystkie pąki rozkwitną to będzie piękny widok. wesołek
Neska
Neska 
 
Mamy 7 ogromnych w stosunku do roślinki, pachnących kwiatów Very Happy
Miltoniopsis Herralexander Miltoniopsis_herralexander

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje