Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

nali85
nali85
Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co się dzieje z liśćmi. Pojawiło mi się to u dwóch storczyków. Mam wrażenie że oprócz tych uszkodzeń wewnątrz liścia, wokół storczyka latają małe muszki (mniejsze od owocówek). Poza tym storczyk rozwija się normalnie (puszcza nowe liście).
Natalia
Mam problem ze storczykiem (uszkodzenia wewnątrz liścia Img_1810
Mam problem ze storczykiem (uszkodzenia wewnątrz liścia Img_1811

odp
19.08.12 3:22

visenna
visenna
Hej.
co do latających muszek- to najprawdopodobniej są ziemiórki. Ich larwy zżerają korzenie. Wg. wujka google najlepiej się ich pozyć podlewając dwukrotnie np. Nomoltem.

Z plamami niestety nie pomogę. Sama mam z tym problem i czekam na pomoc kogoś z forum... Napisz jeszcze co to za storczyki.

dzięki za podpowiedz
19.08.12 5:53

nali85
nali85
Jeśli chodzi o ziemiórki to dzięki za podpowiedź. A co do uszkodzeń na liściach to też trochu poguglowałam i może to przędziorki ale nie jestem pewna dla tego pytam mądrzejszych Very Happy . A co do rodzaju storczyka to Phalaenopsis ale jak dokładnie to nie mam pojęcia bo w dużych sklepach ( tam gdzie go nabyłam)to takich informacji nie udzielają -wielka szkoda.
A mam jeszcze jedno pytanie mam opryskać wszystkie storczyki ( czyli około 15) czy tylko te chore- ja bym opryskała wszystkie tak na wszelki wypadek ale może tak się nie robi.

Pozdrawiam
Natalia

re
19.08.12 21:26

visenna
visenna
Ten stroczyk odizoluj od pozostałych.
Jeżeli rzeczywiście masz przędziorki, to pomoże płyn do mycia naczyń rozcieńczony z wodą (ja to robiłam tak mniej więcej). Trzeba tym smarować liście co 2-3 dni i często zmieniać przy tym waciki, albo podnieść wilgotność powietrza- ale roślina może nie przeżyć tego ekspertymentu. Tak przynajmniej czytałam. Co do Nomoltu- to jest do podlewania, nie do oprysku. Ale czy podlać wszystkie nie wiem- tu mogli bu się mądrzejsi wypowiedzieć.
Pozdrawiam Smile
Asia
nali85
nali85
Powiedz mi jeszcze Visenno jak podnieść wilgotność powietrza. Mam taki domowy nawilżacz ( taki specjalny dla dzieci, który nawilża na zimno) czy byłby odpowiedni czy musi być jakiś inny. A może wystarczy tylko rozpylanie wody z takiego rozpylacza jak są do mycia okien.

Pozdrawiam
Natalia

re: nawilżacz
20.08.12 18:34

visenna
visenna
Ja nie mam nawilżacza, chociaż zastanawiam się nad zakupem dla dziecka właśnie. Moje storczyki rosną sobie na tacce z mokrym keramzytem. Dokładnie to wygląda tak, że na takiej zwykłej podkładce pod doniczkę jest wysypany wilgotny keramzyt, na to wstawiona mniejsza podstawka i dopiero na tym stoi doniczka. Trochę prowizoryczne, ale...

A nawilżacz- myslę, że będzie dobry.

Co do zraszania to ktoś tu pisał, że mogą się od tego plamy na liścaich robić (jeśli za szybko nie wyparuje, a storczyk będzie na słońcu), a jeśli woda naleci w zagięcia liści przy stożku wzrostu, to roślina może zgnić. W każdym razie moja teściowa tak robi i jej storczyki żyją (aczkolwiek ona traktuje swoje rośliny w sposób zupełnie niezgodny z opisanymi w necie zasadami). Jeśli chcesz to możesz- tylko w miarę możliwości miękką wodą, bo inaczej będziesz miała osad z kamienia.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje